Найпрестижнішу премію в галузі математики вперше отримала жінка
Філдсівську премію, найпрестижнішу нагороду в галузі математики, вперше отримала жінка - професор Стенфордського університету США іранського походження Маріам Мірзахані. Конкурс проводиться кожні чотири роки вже 78 років.
"Це велика честь для мене, і я буду рада, якщо моя перемога надихне молодих жінок-науковців на участь в подібних змаганнях", - наводить слова 37-річної Мірзахані прес-служба Стенфордського університету, передає NEWSru.com.
Власниця нагороди також сподівається, що відтепер жінки частіше будуть вигравати такі премії.
Ректор університету Джон Хеннессі в свою чергу привітав Мірзахані з перемогою. "Від імені всієї Стенфордської спільноти я вітаю Маріам з цим неймовірним визнанням, найпрестижнішою нагородою в її дисципліні, яку раніше ніколи не отримували жінки", - заявив ректор.
Дослідження, за яке Мірзахані отримала Філдсівську премію, пов'язане з вивченням геометрії поверхні. Як йдеться на сайті Міжнародного математичного союзу (IMU), своєю роботою "Маріам Мірзахані зробила дуже оригінальний внесок у геометрію і динамічні системи".
Мірзахані працює професором математики в Стенфордському університеті близько шести років. Вона народилася в Тегерані 1977 року. 1994 року Мірзахані була удостоєна золотої медалі на Міжнародній математичній олімпіаді (IMO), яка пройшла в Гонконгу. Рік по тому на аналогічних змаганнях в Торонто вона також отримала найвищу нагороду.
Філдсівська премія вручається у вигляді спеціальної медалі та грошової винагороди в розмірі близько 15 тисяч канадських доларів (близько 13,7 тисячі американських доларів) двом, трьом чи чотирьом математикам молодшим за 40 років. Винятки робляться тільки для науковців, які досягли 40-річчя в рік вручення нагороди.
Раніше повідомлялося, що казахстанський науковець Мухтарбай Отелбаєв розв'язав одну із семи найскладніших математичних задач, що входять до списку "проблем тисячоліття", повторивши досягнення знаменитого петербурзького математика Григорія Перельмана, одного з лауреатів Філдсівської премії.
Джерело: NEWSru.ua 14 серпня 2014
Додати коментар Коментарi (0)