Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

"Найчастіше в жінок вимагають робити аборти чоловіки"

Законопроект про заборону абортів внесли до парламенту депутати-"свободівці". Пропонують ув'язнювати на три-сім років лікарів, які допомагають жінкам переривати вагітність. Аборти можуть дозволити лише у разі зґвалтування або якщо плід матиме тяжкі хвороби.

Тамара Марцинюк, 31 рік, доцент кафедри соціології Національного університету "Києво-Могилянська академія":

— З часів незалежності рівень абортів різко падає. Хоча продовжує залишатися високим порівняно з Європою.

Багатьом здається, що аборти роблять переважно молоді жінки. Насправді — заміжні. Це викриває проблему сімей. Можливо, чоловіки витрачають мінімум часу на догляд за дитиною. Жінка переконується, що їй самій не потягнути.

Держава проявляє подвійні стандарти. Вимагає більше народжувати, але не дбає про доступне житло. Відсутність власного помешкання — одна з найпоширеніших причин, чому пари відкладають народження дитини. Не вистачає садочків. Не розвинена інфраструктура, щоб ходити містом із коляскою.

У Польщі та Ірландії аборти заборонені. Проте там високий рівень нелегальних абортів зі смертністю жінок. Якщо жінка вирішила зробити аборт, то піде на це попри всі обставини.

Треба розвивати сексуальну освіту серед підлітків та розповсюджувати інформацію про всі види контрацепції. Навіть пояснювати, як відмовити в сексі, якщо домагаються.

Антоніна Торбіч, 32 роки, координатор громадського руху "За життя!":

— Жінка має право вирішувати, чи з'являтися дитині на світ. Але тільки до зачаття. Після — з'являється нова людина. І на неї повинні поширюватися ті самі права, що й на інших. Місія держави захищати насамперед найбільш беззахисних, як-от дітей у лоні матері.

Ембріологи, на відміну від юристів, визнають дитину людиною від моменту зачаття. У неї навіть група крові своя, не залежна від жінки. Це не внутрішній орган, а окрема жива істота. Потрібно це просто ввести в наші закони, бо природній закон і так існує. Хіба право жінки на вибір може бути вищим за право людини на життя?

Парадоксально, що абортом стали маніпулювати як правом жінки, тоді як дослідження свідчать, що найчастіше в жінки вимагають зробити аборт чоловіки.

Майже в усіх країнах, де заборонені аборти, кримінальну відповідальність несе лікар. Жінка — друга жертва, після тієї-таки дитини.


Джерело: Gazeta.ua 23 квiтня 2013


Тегизаборона на аборт,   аборт,   права жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.