Найбільш високооплачувані актриси заробляють удвічі менше за колег-чоловіків

Оприлюднений журналом Forbes список змушує не тільки порадіти доходаь Анджеліни Джолі, але й звернути увагу на гендерну нерівність у питаннях оплати творчої праці.
На цьому тижні Forbes назвав десятку найбільш високооплачуваних актрис. На першій сходинці Анджеліна Джолі з $ 33 млн. Казка "Малефісент" вийде на екрани тільки в 2014-му, але свої $ 15 млн. за роль чаклунки актриса вже отримала, чим забезпечила собі лідерство.
На другому місці - Дженніфер Лоуренс ($ 26 млн.), нещодавно отримала "Оскар" за фільм "Мій хлопець - псих", відома також по "Голодним іграм" і коміксу "Люди Х: Перший клас". На третьому - зірка "Сутінкової саги" Крістен Стюарт ($ 22 млн.). Далі в списку - Дженніфер Еністон, Емма Стоун, Шарліз Терон, Сандра Буллок, Наталі Портман, Міла Куніс і Джулія Робертс.
Sex у великому кіно
Цікаво, що в списку 15-ти найбагатших вигаданих персонажів всього дві жінки, і одна з них - зіграна колись Анджеліною Джолі Лара Крофт. Вона на 12-му місці. А на 14-му - Мері Кроулі з серіалу "Абатство Даунтон". Очевидна фінансова дискримінація за статевою ознакою. Порівняння жіночого і чоловічого списків найбільш високооплачуваних акторів (останній був оприлюднений два тижні тому) - тому підтвердження.
Роберт Дауні-молодший, найбільш високооплачуваний актор-2013, заробив за рік $ 75 млн. - проти $ 33-х млн Анджеліни Джолі. Сукупний річний дохід десяти найдорожчих чоловіків - $ 464 млн. Десять жінок з форбсовского списку нашкребли за рік лише $ 182 млн.
Якщо судити тільки по цих десятках, різниця - кричуща: жінки в кіно заробляють на 60,8% менше чоловіків. У світі гендерний розрив в оплаті праці становить 30% (такими є дані організації "ООН-Жінки»). В Україні жінки отримують на 29,5% менше за чоловіків, у США - на 19%, в Євросоюзі - на 16,2%.
Не можна сказати, щоб дискримінацію в оплаті акторської праці виявили тільки десятки цього року. Повернемося з калькулятором у 2012-й: чоловіки заробили $ 361 500 000, жінки - $ 197 500 000, різниця - 45,4%. І в 2011-й: чоловіки - $ 375 млн, жінки - $ 218 млн, різниця - 41,9%. Розрив не такий катастрофічний, як у 2013-му, але все одно сильно перевершує загальносвітову статистику. До того ж, розрив зростає.
Зірки - як люди
Голлівуд схиблений на боротьбі за рівність і не сприймає ніякої дискримінації - ні за статевою ознакою, ні за національною, ні за кольором шкіри. І що ж у підсумку? На 20 героїв чоловічого і жіночого списків найбільш високооплачуваних акторів тільки один темношкірий, Дензел Вашингтон - та й той на передостанньому місці.
Але він на своєму передостанньому - з $ 33 млн річного доходу. Рівно стільки ж у Анджеліни Джолі на її першому. Таким чином, якби складалася змішана десятка за доходами - в ньому була б тільки одна жінка.
У питанні гендерної рівності в оплаті праці Голлівуд - позаду планети всієї. Як же так? Питань більше, ніж відповідей.
Експерти говорять про те, що останнім часом пряма дискримінація все більше маскується під особистий вибір жінок. Мовляв, жінки частіше віддають перевагу турботі про дітей і сім'ю, ніж повному робочому тижню. Жінки холодніші за чоловіків до кар'єрних успіхів. І легко йдуть на компроміси, погоджуючись на зарплату поменше, якщо вона компенсується близькістю офісу до дому і колективом, приємним у всіх відносинах.
Здавалося б, все це про клерків, а не про людей творчих професій і небожителів. Хіба бувають актриси без кар'єрних амбіцій, спраглі не високих гонорарів, а облаштованого будинку і ситої сім'ї? Бувають!
Візьмемо, наприклад, Гвінет Пелтроу. У кіносеріалі про Залізну Людину вона грає роль його подружки Пеппер Поттс. Роль ефектна, але дуже невелика. У підсумку виконавець Залізної Людини Роберт Дауні - на вершині списку кінобогачів, а Гвінет Пелтроу зовсім немає в десятці.
Гвінет Пелтроу прямо заявила: вона має намір зніматися тільки в одній картині на рік і тільки у другорядних ролях, оскільки не бажає, щоб двоє її дітей виросли без неї, а їх шкільний розклад конкурував з її знімальним. Чи відволікають Гвінет Пелтроу від кіноіндустрії побутові клопоти? Ще як! Актриса чудово готує - не тільки на сторінках своїх кулінарних книг, але і у реальному житті.
До речі, у половини актрис зі списку найбільш високооплачуваних поки немає ні чоловіків, ні дітей, які б заважали кар'єрі. А ще дві - Сандра Буллок і Шарліз Терон - своїх дітей усиновили, не витрачаючи час і зовнішність на вагітність (а також на пошук чоловіка своєї мрії і побудову стосунків з ним).
Ще кажуть, що у чоловіків краще виходить домовлятися про гідну зарплату на старті відносин з роботодавцем. Залізна Людина - знову тому підтвердження. Розповідають, що Роберт Дауні, який вибив у компанії Marvel (яка славиться своєю скупістю) гонорар в $ 50 млн. за "Месників", зажадав підвищити і гонорари своїм колегам по знімальному майданчику.
Зрозуміло, де в чому винен і глядач. Експериментально встановлено, що споживач на 19% частіше відчуває себе задоволеним, якщо його обслуговує не жінка, а чоловік (точніше - білий чоловік).
Кінопродюсери не могли проігнорувати цей факт. Зараз пора так званих "літніх блокбастерів" - фільмів, які знімаються за сотні мільйонів доларів і заробляють, якщо пощастить, в рази більше. "Залізна людина-2", "Людина із сталі", "Тихоокеанський кордон", "Війна світів Z", "Самотній рейнджер", "Россомаха: Безсмертний". У всіх головні герої (часто вони ще й титульні) - чоловіки.
Знаєте що? Дві кінопрем'єри цього тижня - недорогі за голлівудськими мірками фільми. Та й за статевою ознакою - не "літні блокбастери". Це "Озброєні та небезпечні": там у центрі сюжету - копи в спідницях у виконанні Сандри Буллок і Мелісси МакКарті. І "РЕД-2": тут чоловічу зоряну бригаду у складі Брюса Вілліса, Ентоні Хопкінса і Джона Малковича легко затьмарюють Хелен Міррен і Кетрін Зета-Джонс.
Обидва фільми - смішні і милі. Можна почати боротьбу з гендерною нерівністю з себе і отримати задоволення від гри перерахованих актрис.
Джерело: Лига. Мониторинг СМИ 03 серпня 2013
Додати коментар Коментарi (0)