Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Надання першої психологічної допомоги жінкам в умовах надзвичайних ситуацій: що потрібно знати

З чого формується поняття травма війни?

Фахівці виділили окремі пункти, за якими можна визначити не лише наявність травми, а й ступінь тяжкості травмування людини. І ці пункти такі:

1.    Якщо ви є жителем країни, щодо якої вчинений акт агресії.

2.    Якщо ваше життя зненацька змінилося, наприклад, ви прокинулися під звуки вибухів.

3.    Якщо ви були свідками і чули бойові дії або ж вони відбувалися поруч із вами.

4.    Якщо хтось із ваших близьких, друзі чи родичі є учасником бойових дій.

5.    Якщо хтось із вашого далекого кола – друзі друзів, колеги, знайомі колег тощо – загинули на війні.

6.    Якщо у вас було більш як два пункти призначення під час переміщення.

7.    Якщо ваш шлях переміщення супроводжувався великими незручностями: затори, відсутність пального, багато людей в автівці тощо.

8.    Якщо ви втратили дім, коли були у безпечному місці.

9.    Якщо ви втратили роботу або дохід вашої родини значно зменшився.

10. Якщо у вас є близькі родичі, які живуть у країні-агресорці.

І це не повний перелік, і в кожного, звісно, він буде свій. Якщо в людини три і менше пунктів, то це свідчить про легку травму, якщо ж більше трьох – це середній ступінь травмування.

Чому під час війни особливої уваги потребує саме жінка? Бо зазвичай жінки самі звертають на себе увагу лише тоді, коли вони не витримують фізично, психологічно вони витримують завжди. Жінки вкрай часто нехтують своє здоров’я, наприклад не ходять на такий важливий профогляд.

Як давно ви були на огляді у лікаря?

Але якщо запустити власне здоров'я, можна отримати захворювання у важчому вигляді, а фізичний стан дуже важливий через те, що він впливає на стан психічний. Тим паче жінці після війни треба буде тримати родину, підтримувати пораненого чоловіка, піклуватися про батьків…

Перша психологічна допомога – це сукупність заходів загальнолюдської підтримки та практичної допомоги ближнім, які відчувають страждання і потреби. Коли йдеться про допомогу – це завжди дія, це означає переміщення людини у менш травматичні умови. Є три типи гострих реакцій на стресову ситуація – бий, біжи, замри. Треба пам’ятати, що найбільше допомоги потребують ті, хто завмирає, бо їх треба зрушити з місця. 

Як їх можна зрушити? 

Усі мають право на власні емоції і на їхні вияви. Іноді виявляння емоції стає головним перед відчуванням. Уся енергія йде на одну емоцію. Ми не можемо позбавити емоції, але якщо ми припинимо це проявляння, то збережемо ресурс і емоція стане слабшою. Якщо у людини стан завмирання, головне не продовжувати говорити про те, що хоче вона, натомість потрібно ставити різні запитання, щоб вона усвідомила, що може рухатися, що вона спроможна, навіть більше – що вона жива.

Слід украй обережними бути з обіймами, бо обійми сьогодні дуже важкі, особливо якщо в травмуванні людини було задіяне тіло – краще запропонуйте людині теплий плед.

І звертайте увагу, чи шукає людина контакту, бо якщо вона відвертається, краще не підходити і нічого не пропонувати, бо вона не готова. Можете лише сказати, що в разі потреби вона може звернутися до вас. А от ті, хто розгублений і не знаходить місця, точно потребує допомоги. 

Важливо, щоб усі співробітники організації володіли однією інформацією, які послуги ви надаєте. А ще – говорили однією мовою, а при наданні допомоги – лише українською. На війні є поняття «свій» - «чужий». Якщо розмовляєте українською, це полегшує ідентифікацію вас як «свого». І це важливо!

Тези створено на основі тренінгу "Надання першої психологічної допомоги жінкам в умовах надзвичайних ситуацій", який 14 і 21 грудня 2022 р. провела команда «Жіночого Консорціуму України» в рамках проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок та дівчат від гендерного зумовленого насильства» за підтримки International Medical Corps та фінансування USAID.

 

 


Джерело: Жіночий консорціум України 23 грудня 2022


Тегитренінг,   психологічна підтримка,   педагоги,   викладачі

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".