Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

На створення рівних трудових прав чоловіків і жінок знадобляться десятиліття, - МОП

На створення рівних трудових прав чоловіків і жінок будуть потрібні десятиліття. Про це йдеться в доповіді Міжнародної організації праці "Прогрес в області ґендерної рівності нижче очікуваного", присвяченій майбутньому Міжнародному жіночому дню.

Становище жінок за останні 20 років з точки зору рівності у сфері праці якщо і покращилося, то незначно, йдеться в документі.

Що стосується політики, законодавства та ратифікації міжнародних трудових норм, то за цей час був досягнутий помітний прогрес. Так, до 1995 року 126 держав-членів МОП ратифікували Конвенцію 1951 року про рівну винагороду (№100), 122 держави-члена МОП ратифікували Конвенцію 1958 року про дискримінацію в галузі праці та занять (№111). Сьогодні ці конвенції ратифіковані 171 і 172 державами-членами МОП, відповідно.

В цілому у світі розрив у рівні участі на ринку праці чоловіків і жінок скоротився з 1995 року лише незначно. Сьогодні працюють 50% жінок порівняно із 77% чоловіків. У 1995 році ці показники становили 52 і 80 відсотків, відповідно. За оцінками, скорочення розриву в участі на ринку праці чоловіків і жінок у країнах "групи двадцяти" на 25% до 2025 року залучить на ринок праці більш 100 млн жінок.

"Необхідно використовувати інноваційні підходи, переформулювати дискусії, зосередити зусилля на дотриманні прав жінок у сфері праці, на просуванні ґендерної рівності та на розширенні економічних прав жінок", - заявив генеральний директор МОП Гай Райдер.

Як зазначили в МОП, сьогодні жінки володіють і керують більш ніж 30% всіх підприємств, проте мова йде переважно про мікро- і малі підприємства. У світі частка жінок серед членів правління компаній становить 19%, і жінки обіймають лише 5 і менше відсотків вищих керівних постів у найбільших корпораціях світу.

Зберігається ґендерний розрив в оплаті праці для всіх жінок - мають і не мають дітей. В цілому заробітна плата жінок складає 77% від заробітної плати чоловіків, і цей розрив ще вище для жінок на високооплачуваних посадах. Експерти МОП зазначають, що якщо не вжити цілеспрямованих дій, то при нинішньому рівні різниці в заробітній платі рівність доходів чоловіків і жінок не буде досягнуто раніше 2086 р., тобто через 71 рік.

"Найважливіший висновок, який можна зробити через 20 років після конференції у Пекіні, полягає в тому, що, незважаючи на незначний прогрес, потрібні роки і навіть десятиліття, щоб жінки здобули рівні із чоловіками права і пільги на робочих місцях", - заявила глава відділу МОП з ґендерних питань, питань рівності та різноманітності Шона Олні.

До свого столітнього ювілею МОП запустила ініціативу, присвячену працюючим жінкам. Її мета - більш активно підтримати глобальні дії по вирішенню проблем, з якими стикаються жінки у сфері праці, і реалізувати програму перетворень в області ґендерної рівності та розширення прав жінок у відповідності із цілями сталого розвитку ООН.

Нагадаємо, у вересні минулого року ОБСЄ виступила за збільшення представництва жінок в українській політиці.
 


Джерело: РБК Україна 09 березня 2015


Тегигендерна нерівність,   права жінок,   ринок праці

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".