Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

На десятидоларовій купюрі з'явиться жіноче обличчя

Боротьба за рівність чоловіків і жінок загрожує обернутися невеликою революцією в дизайні доларових банкнот. Зараз на всіх купюрах зображені портрети чоловіків - колишніх президентів або видатних діячів, проте в середу глава мінфіну США Джейкоб Лью повідомив, що на 10-доларовій банкноті вперше за більш ніж 100 років з'явиться жіноче обличчя.

"Валюта США є символом того, хто ми і які цінності відстоюємо як нація", - пояснив своє рішення Лью.

Цікаво, що зараз на "десятці" - обличчя Олександра Гамільтона - першого міністра фінансів США, який відстоював ідею створення національної валюти. Дискусія на тему жінок на банкнотах почалася в США кілька місяців тому. Президент Барак Обама в одному з інтерв'ю розповів, як після чергового виступу до нього звернулася дівчинка, запитавши, чому на всіх купюрах зображені чоловіки. Обама назвав це "хорошою ідеєю". Найбільш вірогідним кандидатом на заміну вважається сьомий президент США Ендрю Джексон, зображений на 20-доларовій банкноті, який увійшов в історію суперечливими рішеннями щодо корінного індіанського населення Америки.

До речі, в обороті в США "десяток" приблизно вчетверо менше, ніж "двадцяток" - 2 мільйони купюр проти 8 мільйонів.

В адміністрації поки не визначилися, яка саме жінка представить прекрасну стать на банкнотах. Мінфін планує розгорнути активну суспільну дискусію для підбору найбільш гідної кандидатури. Розглядати будуть тільки тих, хто вже пішов з життя і може вважатися уособленням демократії.

Нову купюру планується запустити в обіг в 2020 році до 100-річчя прийняття 19-ої поправки до конституції США, що надала жінкам право голосу на виборах. Востаннє жінки - дружина першого президента США Марта Вашингтон і Покахонтас - друкувалися на американській валюті в XIX столітті. Дизайн купюр змінюється рідко, проте законодавчо не закріплений за винятком банкноти в 1 долар, на якій обов'язково має бути зображений перший президент США Джордж Вашингтон.
 


Джерело: rg.ru 18 червня 2015


Тегигроші,   гендерна нерівність,   США,   права жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.