Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

На Прикарпатті хочуть відкрити дитсадок при університеті

У Сумах вже впроваджується проект, який має на меті сприяти гендерній рівності та допомогти в отриманні професії молодими матерями-студентками у ВНЗ. Там, за допомогою грантових коштів Європейського Союзу, вдалося відкрити спеціальну кімнату, де юні батьки можуть залишати своїх дітей на час навчання. Також організовуються спеціальні курси та тренінги для мам та чоловіків. Разом з іншими заходами та співфінансуванням бюджет заходів сягнув 40 тисяч євро. Про це розповіла менеджер проекту, проректор СумДУ Ніна Світайло.

Хоча у місцевому університеті нафти і газу таких коштів наразі немає, тут також тривають роботи щодо забезпечення рівного доступу до освіти студенток з дітьми. Ректор ІФНТУНГу Євстахій Крижанівський зізнається — відчуває, що такій категорії спудеїв і справді потрібна допомога.

«Не раз у нас бували випадки, коли у студентки-відмінниці народжується дитина, і вона змушена переходити на заочну форму навчання, і будемо відвертими — освітній процес у нинішніх умовах для неї вже є несумісним. А це могла би бути видатний науковець, чи просто хороший фахівець, котрих нині так бракує в державі, тому ми і запросили спеціалістів з Сум, аби вони поділилися своїм досвідом», — зазначив у розмові Євстахій Крижанівський.

За його словами, в приміщенні сьомого гуртожитку ВУЗу вже облаштували дві спеціальні кімнати, де студентки могли б залишати своїх дітей, і йти на пари. Однак законодавчі перепони не дозволяють почати роботу цього спеццентру. Штат університету не передбачає посади соціального педагога, та й приміщення для занять з малими дітьми мають відповідати регламентним вимогам уряду. Наразі адміністрація університету надіслала листи-прохання у Міносвіти, аби там пішли на зустріч ситуації.


Джерело: Коломия ВЕБ ПОРТАЛ 16 жовтня 2014


Тегиправа жінок,   ґендерна рівність

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі