Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

На Прикарпатті підсумували проект з питань залучення жінок до діяльності у зеленому туризмі

В обласному центрі Прикарпаття підсумували реалізацію розпочатого у 2007 році проекту “Розширення прав і можливостей жінок в сільській місцевості Івано-Франківської області в бізнесі у секторі зеленого туризму”.

Проект започаткований за програмою транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна. З української сторони його здійснював Фонд підтримки підприємництва (м. Яремче), іноземний партнер - Асоціація місцевого розвитку “Іван Креван” (Румунія).

“Даний проект поширюється на Яремчанський, Надвірнянський, Верховинський та Косівський райони, - поінформував директор Фонду підтримки підприємництва (м. Яремче) Любомир Марусин. - Його основна мета - залучення жінок до зеленого туризму, внаслідок чого подолання міграції їх за кордон”.

У межах проекту, зазначив він, було проведено соціологічне опитування 450 жінок і 20 експертів для визначення проблем, недоліків та переваг ведення бізнесу в галузі сільського туризму.

За результатами опитування, більше третини респондентів зацікавлені таким видом діяльності та мають бажання започаткувати власну справу. Однак, на шляху до цього жінкам бракує знань про порядок реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, види туристичних послуг у сільській місцевості, нюанси оподаткування та отримання кредитів тощо. Окрім того, важливими для жінок є впевненість у власних силах та підтримка у сім’ї.

“Наші жінки часто вважають, що бізнесом повинен займатися чоловік, - підкреслив Любомир Марусин. - Але це не так. У даний час є рівні права у чоловіків і жінок. Жінка має більше можливостей для занять саме сільським зеленим туризмом. Вона вміє зустріти гостей, організувати відпочинок”.

Для жінок, які усвідомили свої переваги, організатори проекту провели тренінги, консультації, навчальний тур до Румунії. Організатори проекту створили ресурсно-туристичний центр у Яремче. За 5 місяців його існування в установу, аби отримати допомогу в написанні бізнес-планів, роз’ясненні юридичних аспектів та інших особливостей ведення власної справи, звернулися 83 жінки.

В облдержадміністрації переконані - означений проект, який буде продовжено, сприятиме збільшенню кількості жінок, що висловлять бажання займатися бізнесом у сфері зеленого туризму. Наразі на Прикарпатті у цій галузі зареєструвалися власники 800 садиб.
 


Джерело: Коломия ВЕБ портал 31 жовтня 2013


Тегигендерна нерівність,   права жінок,   жінки-підприємці,   жінки у бізнесі

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.