На Буковині жінки менше заробляють від чоловіків
Чи мають вплив Програми розвитку підприємництва, які розробляються кожні два роки і під них виділяються бюджетні кошти, на вразливі категорії підприємців з числа жінок, молоді та безробітних? Про це розмовляли під час круглого столу чернівецькі підприємці, чиновник, громадські діячі (на фото).
З результатами аналітичного дослідження присутніх ознайомила координатор проекту Наталя Батракова.
- Власну справу відкрили лише 40% жінок. Традиційними сферами діяльності для них залишаються побутове обслуговування населення, ресторанне і готельне господарство, торгівля. На ринках торгують здебільшого жінки. Рентабельність торгівлі, як основного виду підприємцницької діяльності, падає у звязку із зниженням рівня доходів населення. Підприємницькою діяльністю займаються жінки, які виховують дітей самостійно, не можуть знайти роботу із оплатою, достатньою для задоволення потреб родини, жінки передпенсійного і пенсійного віку. Чоловіки здійснюють більш прибуткові види діяльності у сферах будівництва, сільського господарства, виробництва, промислового видобування, транспорту.
Другою вразливою групою на ринку праці є молоді люди. Щоб спробувати себе в якості підприємця вони потребують додаткової ресурсної підтримки, яку необхідно передбачити в програмах розвитку підприємництва, - повідомила пані Наталя.
В.о. директора обласного центру зайнятості Ольга Шевчук прояснила ситуацію на ринку зайнятості. Працевлаштування потребують як жінки, так і чоловіки. Не завжди попит на окремі професії співпадає з пропозиціями. Тоді Центри зайнятості пропонують безробітним особам перекваліфікацію чи можливість особам після 45 років скористатися ваучером на навчання, щоб здобути нову професію. Чоловіки навчаються більш охоче. Для них кар’єрний ріст і здобуття певного соціального статусу після 40 років, залишається реальною можливістю, на відміну від жінок.
Водночас, чоловіки-підприємці вважають жінок більш активними у бізнес-середовищі. На їхню думку жінки більше заробляють. Зокрема, на "декретних допомогах вони отримують сотні тисяч гривень".
За результатами заходу найбільш слушні рекомендації і пропозиції учасників публічних консультацій врахують у Програмах розвитку підприємництва. Вже з липня місяця цього року розпочнеться процес підготовки Програм розвитку підприємництва на 2015-2016 роки. Кожен бажаючий зможе долучитися до цього процесу.
Джерело: Молодий Буковинець 19 травня 2014
Додати коментар Коментарi (0)