Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Мусульманка виграла справу про дискримінацію через рукостискання у Швеції

Шведський суд із трудових спорів постановив, що мусульманка, співбесіда з якою була перервана через її відмову тиснути руку колегам-чоловікам з релігійних причин, зазнала непрямої дискримінації.

Про це пише The Local.

24-річну жінку викликали на співбесіду в Уппсалі до компанії, що надає послуги усного перекладу по телефону або відеозв'язку. Але коли вона відмовилася потиснути руку одному з інтерв'юерів -чоловікові, він закрив зустріч.

Омбудсмен Швеції з питань дискримінації звернувся до суду, стверджуючи, що жінка, яка не мала зустрічатися з клієнтами на посаді, зазнала дискримінації.

Компанія визнала, що вважає мізофобію і аутизм законними причинами для того, щоб не тиснути руки, але заявила, що її політика закликає співробітників ставитися до всіх колег однаково, незалежно від їхньої статі.

Відмова від рукостискання з колегами протилежної статі суперечить цій політиці, йдеться у повідомленні.

Компанія також стверджувала, що ця політика не є дискримінаційною стосовно мусульман в цілому, оскільки більшість мусульман обмінюються рукостисканнями як з чоловіками, так і з жінками.

Сама жінка стверджувала, що в ситуаціях, коли присутні і чоловіки, і жінки, вона вітає жінок однаково – посміхаючись і рухаючи однією рукою до серця, – щоб чоловіки не відчували себе ображеними.

У своїй постанові суд зазначив, що розуміння релігійних причин, за якими вона віддає перевагу такого вітання, означає, що "немає підстав сприймати його як таке, що принижує гідність або як несприйняття, і тому воно не повинно призводити до конфліктів на робочому місці".

Крім того, у постанові нічого не сказано про те, що жінка "не зможе працювати на гендерно рівній роботі або що її релігія буде створювати перешкоди або труднощі на роботі чи в бізнесі".

Суд також розкритикував політику ізоляції тих людей, які тлумачать Іслам так само, як і жінка, але зазначив, що роботодавець не мав наміру дискримінувати її.

При винесенні рішення про відшкодування шкоди жінці, враховується ця обставина, а також той факт, що неможливо визначити, чи була б їй надана робота, якби співбесіда була завершеною.

Тому суд постановив, що жінка повинна отримати компенсацію в розмірі 40 тис. крон (приблизно 4 350 доларів).

 


Джерело: Українська правда 17 серпня 2018


Тегиправа жінок,   іслам,   Швеція

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі