Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Мішель Бачелет пропонує державам вводити квоти на представленість жінок у парламентах і інших органах влади

 

Глава «ООН-жінки» Мішель Бачелет настійно закликала уряди прийняти спеціальні тимчасові заходи, спрямовані на збільшення числа жінок у парламентах і на високих постах, де приймаються рішення. Вона звернула увагу на те, що в Індії такі кроки, і, зокрема встановлення квот, принесли помітні успіхи.

«Тут, в Індії, квоти стимулювали один з найвидатніших успіхів в світі в справі розширення можливостей жінок і зміцненні основ демократії», - заявила Глава «ООН-жінки» Мішель Бачелет у своєму виступі на Конференції жінок-спікерів парламентів, яка була організована Міжпарламентським союзом столиці Індії - Нью-Делі.

Вона зазначила, що десять років тому жінки становили менше 5% обраних лідерів у місцевих радах в Індії. Сьогодні жінок у місцевих радах - понад 40%. Такі перетворення і досягнення стали результатом введення квот на представленість жінок у місцевих законодавчих органах.

В цілому у світі, жінки, які складають 51% світового населення, як і раніше недопредставлені в представницьких органах, що приймають важливі рішення, які зачіпають їх життя. В даний час, в середньому, жінки займають всього 20% парламентських місць у всьому світі.

Мішель Бачелет підкреслила, що вона - активний прихильник тимчасових спеціальних заходів, таких, як введення квот, які дозволять домогтися рівності.

Представник ООН вітала новий законопроект Індії, за яким пропонується закріпити за жінками третину місць у нижній палаті парламенту і у всіх законодавчих зборах.

Глава «ООН-жінки» сказала, що сьогодні від Алжиру та Лівії до Сенегалу все більше жінок обираються в національні парламенти. Зараз у світі налічується 33 держави, де жінки становлять не менше 30% серед членів парламенту. 30 країн добилися такого успіху завдяки встановленню квот.
 


Джерело: Центр новостей ООН 05 жовтня 2012


Тегигендерна рівність,   гендерна нерівність,   жінки і вибори,   жінки в політиці,   квотування

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми