Мішель Бачелет пропонує державам вводити квоти на представленість жінок у парламентах і інших органах влади
Глава «ООН-жінки» Мішель Бачелет настійно закликала уряди прийняти спеціальні тимчасові заходи, спрямовані на збільшення числа жінок у парламентах і на високих постах, де приймаються рішення. Вона звернула увагу на те, що в Індії такі кроки, і, зокрема встановлення квот, принесли помітні успіхи.
«Тут, в Індії, квоти стимулювали один з найвидатніших успіхів в світі в справі розширення можливостей жінок і зміцненні основ демократії», - заявила Глава «ООН-жінки» Мішель Бачелет у своєму виступі на Конференції жінок-спікерів парламентів, яка була організована Міжпарламентським союзом столиці Індії - Нью-Делі.
Вона зазначила, що десять років тому жінки становили менше 5% обраних лідерів у місцевих радах в Індії. Сьогодні жінок у місцевих радах - понад 40%. Такі перетворення і досягнення стали результатом введення квот на представленість жінок у місцевих законодавчих органах.
В цілому у світі, жінки, які складають 51% світового населення, як і раніше недопредставлені в представницьких органах, що приймають важливі рішення, які зачіпають їх життя. В даний час, в середньому, жінки займають всього 20% парламентських місць у всьому світі.
Мішель Бачелет підкреслила, що вона - активний прихильник тимчасових спеціальних заходів, таких, як введення квот, які дозволять домогтися рівності.
Представник ООН вітала новий законопроект Індії, за яким пропонується закріпити за жінками третину місць у нижній палаті парламенту і у всіх законодавчих зборах.
Глава «ООН-жінки» сказала, що сьогодні від Алжиру та Лівії до Сенегалу все більше жінок обираються в національні парламенти. Зараз у світі налічується 33 держави, де жінки становлять не менше 30% серед членів парламенту. 30 країн добилися такого успіху завдяки встановленню квот.
Джерело: Центр новостей ООН 05 жовтня 2012
Додати коментар Коментарi (0)