Молоді батьки не знають, як захистити свої трудові права - дослідження
Молоді батьки, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю, пологами або доглядом за дитиною до трьох років, не знають, як захистити свої трудові права.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного у травні-липні на 112 підприємствах в 11 областях, повідомила президент Ліги соціальних працівників України Світлана Толстоухова на прес-конференції в Укрінформі у понеділок.
«Встановлено, що 50% опитаних батьків не знають свої трудові права. Ми бачимо низький рівень обізнаності. Це говорить про те, що молоді батьки не вміють захищати трудові права, і найголовніше - що суспільство не реагує на це», - сказала Толстоухова.
За її словами, в результаті дослідження виявлено численні випадки порушення трудових прав опитаних, зокрема, 29,1% з них стикалися з відмовою у прийнятті на роботу з причин народження дитини в майбутньому, вагітності чи наявності малої дитини, 14,7% змушували звільнятися з роботи через вагітність, народження дитини або часті лікарняні відпустки, 7,9% жінок відмовляли у поверненні на роботу після декретної відпустки.
«Люди сьогодні сподіваються, що самі зможуть захистити себе та свої права, але ми показуємо у дослідженні, що вони не знають свої права», - наголосила президент Ліги соціальних працівників України.
Вона зазначила, що лише на себе у вирішенні трудових питань сподіваються 68,3% респондентів, 22,8% - на суд, 21,5% - на друзів, рідних, сусідів, 13,6% - на правові організації, 9,8% - колег по роботі, 7,5% - Уповноваженого ВР України з прав людини, 5,4% - депутатів. Ще 4% вважають, що з цими проблемами ніхто не допоможе.
Толстоухова дала кілька порад, як чинити у випадку порушення трудових прав роботодавцем. «Якщо порушено права, необхідно звернутися до профсоюзу та обговорити з роботодавцем причину порушення прав. Також звернутися до соціальної служби за наданням безкоштовної юридичної послуги та написати заяву до Державної інспекції України з питань праці», - сказала вона, наголосивши, що працівник, який влаштовується на роботу, має з'ясувати, чи буде наданий йому колективний договір, де виписані усі зобов'язання роботодавця.
Дослідження проводилося серед осіб трьох цільових груп: ті, хто перебуває у відпустці в зв’язку з вагітністю, ті, хто перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, та особи, які щойно повернулися з відпустки по догляду за дитиною.
Джерело: УКРІНФОРМ 01 жовтня 2013
Додати коментар Коментарi (0)