Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Молдова, Грузія і Таджикистан - лідери по кількості ранніх шлюбів

За даними Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), 19% дівчат у віці від 20 до 24 років вийшли заміж, не досягнувши 18 років. Найвищі показники ранніх шлюбів в регіоні - в Молдові, Грузії, Туреччині та Таджикистані. А адже раннє заміжжя може мати довгострокові негативні наслідки для фізичного і психічного здоров'я дівчаток-підлітків.

Вони фактично позбавляються дитинства, можливості здобути освіту і знайти справу до душі. Дівчата часом піддаються психологічному насильству в новій сім'ї, а також фізичному і сексуальному. Ускладнення в результаті ранньої вагітності - головна причина смертності дівчат у віці від 15 до 19 років. Юні дружини, як правило, не в змозі захистити себе від інфекцій, що передаються статевим шляхом, включаючи ВІЛ.

У ВООЗ з тривогою відзначають ріст ранніх числа шлюбів у Східній Європі. Особливому ризику піддаються дівчата народності рома і юні наречені в Центральній Азії.

ВООЗ, Фонд ООН у галузі народонаселення та їх міжнародні партнери повні рішучості покласти край практиці ранніх шлюбів. Вони закликають держави визнати, що раннє заміжжя є порушенням прав людини та загрозою здоров'ю та безпеці підлітків і розробити стратегії щодо запобігання цій шкідливій ​​традиції.
 


Джерело: Центр новостей ООН 29 грудня 2012


Тегиправа дітей,   права жінок,   ранні шлюби

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.