Мінсоцполітики розробило законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції про насильство, який дозволяє Україні не застосовувати окремі її положення
Міністерство соціальної політики України розробило законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству в новій редакції з застереженнями, що Україна залишає за собою право не застосовувати окремі положення Конвенції та не змінювати своє законодавство щодо інститутів шлюбу й усиновлення, повідомила міністр соцполітики Марина Лазебна.
"Насильство стосовно жінок є порушенням прав людини, а також однією з форм дискримінації. І прояви домашнього насильства є загрозою для сімей і сімейних цінностей. Мінсоцполітики розробило законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції в новій редакції з застереженнями, що Україна залишає за собою право не застосовувати окремі положення Конвенції та не змінювати своє законодавство щодо інститутів шлюбу та всиновлення", - сказала Лазебна в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
На уточнювальне запитання, чи прогнозує міністр ухвалення цього документа, вона відповіла, що, крім противників ратифікації конвенції, є велика кількість і прибічників, зокрема й народних депутатів.
"Ми запропонували компромісний варіант з урахуванням інтересів українського суспільства. Тому сподіваємося на підтримку", - наголосила Лазебна.
Як повідомлялося, в травні 2019 року керівники 24 дипломатичних місій в Україні констатували вразливість ЛГБТК-спільноти (лесбійки, геї, бісексуали, трансгендери, квір) перед сексуальною дискримінацію, зокрема злочинами на ґрунті ненависті. Дипломати також закликають Україну повністю імплементувати Національну стратегію з прав людини і відповідний план дій, ратифікувати Стамбульську конвенцію й зробити інші необхідні кроки для забезпечення здійснення всебічних антидискримінаційних заходів.
Законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції вніс п'ятий президент України Петро Порошенко на розгляд парламенту VIII скликання в листопаді 2016 року. Але оскільки законопроект не був прийнятий у першому читанні за основу, і у зв'язку з припиненням повноважень президента України, який вніс законопроект, відповідно до ч.3 ст.105 регламенту Верховної Ради, його було знято з розгляду 20 травня 2019 року, в день інавгурації президента Володимира Зеленського.
На початку червня у відповіді на петицію в Офісі президента заявили, що Зеленський внесе на розгляд ВР законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції після надання Міністерством закордонних справ України.
Джерело: Інтерфакс-Україна 16 червня 2020