Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Мінімум вінничанок потрапить у парламент

У Вінниці політики та громадянські активісти переймалися рівністю можливостей у списках партій для чоловіків і жінок.

Вінницька обласна громадська організація Громадський центр «Форум» з Посольством Швейцарії в Україні провела моніторинг офіційних веб-сайтів політичних партій, які вже почали проводити активну передвиборчу кампанію, щодо їх гендерної політики.

Результати моніторингу оприлюднили на круглому столі з обласними осередками політичних партій.

На сьогодні, попри офіційні заяви деяких політичних лідерів, щодо збільшення кількості жінок в списках кандидатів у народні депутати та просуванню жінок по партійній кар’єрній драбині, в статутах партій залишаються не прописаними положення про збільшенню жінок в найвищих керівних органах партій. Також партії не мають особливих правил відносно висування та реєстрації жінок-кандидаток.
Більшість політичних партій не публікують інформацію про кількість членів партії та відсоток жінок серед них, також інформація про керівний склад партій, особливо в обласних осередках, в більшості випадків відсутня.

Голова жіночого департаменту партії УДАР Віталія Кличка Людмила Станіславенко, яка сказала, що ніхто жінок в політиці не чує.
- Коли вони (чоловіки) виступають на засіданнях, починають розмовляти, коли дають якесь подання – навіть не звертають уваги. Нас просто ніхто не сприймає серйозно. І це відбувається на всіх щаблях представницької і виконавчої влади, - говорить Людмила Станіславенко.

Сергій Кудлаєнко, голова Вінницького обласного осередку «Фронт змін» сказав:
- У всьому потрібно виходити з активності жінок. Готуючись до круглого столу ми провели певну аналітику, виходячи з якої слідує, що робота керівників районних осередків районних організацій складається приблизно з 21% жінок. Де жінки працюють, там показники стосовно вищі. Довіра до жінок вища, - сказав він.

Світлана Ходакова, представник організації «Відкрите суспільство» говорить, що в Україні проживає 56% жіночого населення, з них така ж кількість на Вінниччині. Приблизно 50% - це жінки, які очолюють правління в селах та селищах.

Політики і громадські діячі сказали, що треба було б забезпечити своєрідну квоту представництва у парламенті та інших керівних органах у 20%. Щоб згодом підвищувати цей ценз. Але, поки що навіть така квота представництва виглядає утопічною.
 


Джерело: 20 хвилин 26 липня 2012


Тегигендерна рівність,   квотування,   жінки на виборах,   гендерний моніторинг виборів

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.