Миколаївський центр зайнятості бореться за гендерну рівність

Гендерна рівність передбачає однаковий статус для жінок і чоловіків, посідає важливе місце у забезпечені розвитку здорового суспільства та знаходиться в центрі економічного та соціального прогресу. Вона означає, що чоловіки та жінки мають однакові умови для реалізації своїх людських прав та однаковий потенціал для здійснення свого внеску у національний, політичний, економічний, соціальний та культурний розвиток, а також рівні права на користування результатами цього розвитку.
Питання поліпшення становища жінок та впровадження гендерної рівності у суспільстві є актуальним для світової спільноти і для України.
Для населення розробляються спеціальні просвітницькі програми з подолання гендерних стереотипів і формування гендерної культури. Питання гендерної рівності включено і до програми семінарів Снігурівського районного центру зайнятості, що проводяться з безробітними із залученням соціальних партнерів. Цього разу участь в заході взяла спеціаліст по роботі з молоддю та спорту Снігурівської міської ради.
Під час семінару фахівці намагалися донести до свідомості присутніх важливість даної теми, пояснювали, що зниження рівня малозабезпеченості та досягнення гендерної рівності – це чіткі, взаємопов’язані поняття. Таким чином, гендерна нерівність сприяє посиленню малозабезпеченості, збереженню її від покоління до покоління і послаблює спроможність жінок та дівчат подолати її. Нерівність не дає можливості представницям жіночої статі скористатися можливостями, які роблять їх більш стійкими у кризових ситуаціях. Низька мобільність і самооцінка, обмежений доступ до ресурсів, навчання, прийняття рішень у державі, а також принижена роль у громадах та родині – це перелік обставин, які стоять на шляху до забезпечення гендерної рівності. Однак, передусім важливо зазначити, що питання гендеру не обмежується питанням захисту прав жінок (дівчат), а стосується однаковою мірою і чоловіків. Тому під час семінару мова велась про аспекти захисту прав представників обох статей у трудових відносинах, звісно, з наголосом на окремі специфічні проблеми, пов’язані, наприклад, із відсутністю на робочому місці жінки у зв’язку із вагітністю, пологами та догляду за дитиною.
На завершення семінару спеціаліст закликала жінок та чоловіків здійснювати контроль над своїм життям: будувати особисті плани, набувати вміння та навички, виховувати самовпевненість, вирішувати проблеми та виховувати віру у власні сили. Бо досягнення гендерної рівності - це є не лише колективним, соціальним та політичним процесом, це також індивідуальний процес – і не лише процес, але й результат. «Ми за гендерну рівність і будемо до неї прагнути» - такий підсумок семінару підвели присутні.
Джерело: dcz.gov.ua 31 серпня 2012
Додати коментар Коментарi (0)