Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Миколаївський центр зайнятості бореться за гендерну рівність

Гендерна рівність передбачає однаковий статус для жінок і чоловіків, посідає важливе місце у забезпечені розвитку здорового суспільства та знаходиться в центрі економічного та соціального прогресу. Вона означає, що чоловіки та жінки мають однакові умови для реалізації своїх людських прав та однаковий потенціал для здійснення свого внеску у національний, політичний, економічний, соціальний та культурний розвиток, а також рівні права на користування результатами цього розвитку.

Питання поліпшення становища жінок та впровадження гендерної рівності у суспільстві є актуальним для світової спільноти і для України.

Для населення розробляються спеціальні просвітницькі програми з подолання гендерних стереотипів і формування гендерної культури. Питання гендерної рівності включено і до програми семінарів Снігурівського районного центру зайнятості, що проводяться з безробітними із залученням соціальних партнерів. Цього разу участь в заході взяла спеціаліст по роботі з молоддю та спорту Снігурівської міської ради.

Під час семінару фахівці намагалися донести до свідомості присутніх важливість даної теми, пояснювали, що зниження рівня малозабезпеченості та досягнення гендерної рівності – це чіткі, взаємопов’язані поняття. Таким чином, гендерна нерівність сприяє посиленню малозабезпеченості, збереженню її від покоління до покоління і послаблює спроможність жінок та дівчат подолати її. Нерівність не дає можливості представницям жіночої статі скористатися можливостями, які роблять їх більш стійкими у кризових ситуаціях. Низька мобільність і самооцінка, обмежений доступ до ресурсів, навчання, прийняття рішень у державі, а також принижена роль у громадах та родині – це перелік обставин, які стоять на шляху до забезпечення гендерної рівності. Однак, передусім важливо зазначити, що питання гендеру не обмежується питанням захисту прав жінок (дівчат), а стосується однаковою мірою і чоловіків. Тому під час семінару мова велась про аспекти захисту прав представників обох статей у трудових відносинах, звісно, з наголосом на окремі специфічні проблеми, пов’язані, наприклад, із відсутністю на робочому місці жінки у зв’язку із вагітністю, пологами та догляду за дитиною.

На завершення семінару спеціаліст закликала жінок та чоловіків здійснювати контроль над своїм життям: будувати особисті плани, набувати вміння та навички, виховувати самовпевненість, вирішувати проблеми та виховувати віру у власні сили. Бо досягнення гендерної рівності - це є не лише колективним, соціальним та політичним процесом, це також індивідуальний процес – і не лише процес, але й результат. «Ми за гендерну рівність і будемо до неї прагнути» - такий підсумок семінару підвели присутні.
 


Джерело: dcz.gov.ua 31 серпня 2012


Тегигендерна рівність,   працевлаштування жінок,   зайнятість жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.