Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Маю досягти свою мету: історія пані Тетяни з Чернігова

 Коли почалося повномасштабне вторгнення, пані Тетяна з Чернігова не вірила, що то надовго. Жінка розповідає, 24 лютого мала записаних клієнтів, от вони почали телефонувати і переносити відвідини на вихідні, тоді здавалося, що так і буде. Утім, уже 25 лютого «клієнти» в пані Тетяни були зовсім інші – вона прихистила українських військових, адже мала чималу територію, всі умови для того, щоб переночувати, попрати і швидко висушити речі. Жінка розуміла, що то неабиякий ризик, та й сусіди казали, що снаряди летітимуть у її двір, але жінка на те не зважала. Оскільки має прийомного сина з інвалідністю, то сама полишила свій комплекс за містом, але щодня по 20 кілометрів проходила, щоб погодувати військових, допомогти з пранням і сушінням. Над головою проносилися літаки, падали бомби, жінка пригадує, довкола було справжнє пекло, але страху як такого не було, бо вважала, що робить вкрай необхідну справу. Та й сидіти склавши руки не могла, відчувала, що краще бодай щось робити – комусь принести ліки, комусь – продукти, адже навіть найнеобхідніші речі тоді доводилося діставати з труднощами. Дивилася, як поруч горять будинки сусідів, гасити їх було неможливо, бо ворог обстрілював рятувальників. Загинула її сусідка, а в черзі по хліб, яку росіяни обстріляли 16 березня 2022 року, загинув її однокласник. 

 
Одного дня пані Тетяна не встигла повернутися в Чернігів до комендантської години, тож зосталася за містом. Розбудив її прийомний син, який кричав, що вони горять. Тоді снаряд поцілив просто в їхній будинок. Військові їй сказали тікати й не приходити, бо росіяни підходять дедалі ближче. Коли пані Тетяна прийшла за 10 днів, то побачила страшну картину: все, що вона створювала не один рік, у що вкладала сою любов, сили, енергію, було поруйноване, стримати сльози їй досі важко. Але крізь сльози вона каже, всі військові, хто в неї був, зосталися живі, для неї то було найголовніше.
 
Опускати рук пані Тетяна не збирається, для неї її бізнес – це частина життя, свою лазню вона облаштовувала з любов’ю до кожного клієнта, дбала, щоб було комфортно як дорослим, так і дітям, а ще значну увагу приділяла тому, щоб було красиво і стильно, бо відпочивати повноцінно можна лише в таких умовах. Про грантовий проєкт Жіночого консорціуму України жінка дізналася з Фейсбуку, вирішила податися, чому ні? І зрештою в неї все вийшло. Пані Тетяна вдячна менторкам, які підтримувати і скеровували, допомагали і підказували. А ще, каже, ця школа дала багато знайомств і спілкування – зустрічі з іншими учасницями бізнес-школи стали немов віддушиною, відпочинком для неї. За проєктом пані Тетяна має отримати устаткування для лазні, зокрема спеціальну дошку для парилки, котел, відро для водоспаду. Нині жінка активно займається будівництвом і відновленням, тож ці речі неабияк пришвидшать відновлення бізнесу. Планує, що цієї осені зможе відновити бодай ту частину, з якої колись починала. 
 
Пані Тетяна каже, якщо має мету, то мусить її досягти. Хоча зізнається, що сама від себе такого не очікувала – такої сміливості, наполегливості, стійкості, активності попри небезпеку для життя. Ці всі риси допомагають і нині їй починати все спочатку, бути і виконробом на будівництві, і вирішувати решту питань, бо хоче, щоб її лазня знову була затишною, облаштованою якнайкраще для відвідувачів, бо інакше ніяк. А ще жінка мріє, що ті військові, які 2022 року знайшли в неї прихисток, якось повернуться до неї, але вже відпочити в лазні. 
 
Нагадаємо, що реалізація ініціатив громад в межах проєкту має на меті не тільки допомогти громаді втілити свої ідеї, що покращать життя усім жителям, а й показати людям, що об`єднавшись, вони можуть робити своє життя кращим і комфортнішим. І як показали вже реалізовані проєкти це стає поштовхом для подальших ініціатив, які громади реалізують уже самостійно.
 
Проєкт «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей» має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога, підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес, працевлаштування жінок ВПО та тих, хто втратив роботу через війну.
 

Джерело: Жіночий консорціум України 20 вересня 2024


ТегиУкраїна,   історія,   війна,   Війна,   мета,   Історія

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.