Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Майже паритет: ЄС вимагає віддати 40% позицій топ-менеджменту жінкам

Єврокомісія ухвалила пропозицію про обов'язкову квоту у 40% для жінок у радах директорів великих компаній, які пройшли лістинг на біржі. Пропозиції стосуватимуться лише позицій директорів, які не є виконавчими у структурі компаній. Квоти повинні набути чинності до 2020 року.

Тим не менше, подібне рішення повинне бути ще схвалене Європарламентом та Радою Міністрів країн-членів ЄС. Автором законопроекту стала комісар Євросоюзу з питань юстиції Вівіан Редінг, яка назвала введення квот "проривною ініціативою".

Водночас низка аналітиків сумнівається, що таку ідею буде можливо втілити на практиці. Однак, на думку Редінг, ті країни-учасники, які приймуть аналогічні закони на національному рівні, можуть ввести серйозні санкції для тих компаній, які не відповідатимуть таким вимогам.

Варто зазначити, що директива не буде застосовуватися до фірм із персоналом менше 250 чоловік. Більш того, під дію законопроекту не потраплять компанії, які не пройшли лістинг на фондовій біржі.

Нагадаємо, що у вересні 2012 року закон про гендерні квоти у керівництві компаніями був схвалений у німецькому бундесраті - верхній палаті парламенту. Згідно із законопроектом, жіночі квоти потрібно буде ввести у наглядових радах німецьких підприємств, які входять до індексу DAX. Нарощувати відсоток жінок пропонується у два етапи: до 2018 року їх частка повинна досягти 20%, а до 2023 - 40%.

Раніше повідомлялося, що парламентський комітет ЄС прийняв резолюцію, у якій закликав Європейську раду відкликати кандидатуру люксембуржця Іва Мерша до правління ЄЦБ, зазначивши, що його призначення буде означати, що до 2018 року керівний орган банку буде складатися виключно з чоловіків.
 


Джерело: Корреспондент 15 листопада 2012


Тегигендерна рівність,   права жінок,   квотування,   ЄС

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.