Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

МОП: для забезпечення гендерної рівності на робочому місці треба ще багато зробити

Експерти вважають, що за останнє століття жіноча присутність на ринку праці стала набагато більш помітною. Поступово розширювалися і права жінок у трудовій сфері.

Однак, підкреслюють фахівці МОП, жінки досі стикаються в професійному середовищі з безліччю проблем. Про повну гендерну рівність у трудовій сфері говорити ще рано. Доступ жінок до керівних посад часто обмежений. Їх кар'єрні можливості в багатьох країнах також скуті у зв'язку з відсутністю адекватних заходів з охорони материнства. Причому йдеться як про карїни, що розвиваються, так і про розвинені країни.

Одним з яскравих прикладів є США. Тут жінки, які вирішили завести дитину, нерідко змушені йти в неоплачувану декретну відпустку і вибирати між сім'єю і кар'єрою. Американське законодавство не гарантує їм тривалих оплачуваних відпусток по вагітності та пологах із збереженням робочого місця.

У Міжнародній організації праці також вказують на те, що жінки дотепер найчастіше отримують нижчу зарплату, ніж чоловіки, а частка жінок у складі світової робочої сили за останні два десятиліття практично не змінилася.
 


Джерело: Радио ООН 10 березня 2014


Тегигендерна нерівність,   права жінок,   кар'єра жінки,   працевлаштування

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.