Лавандова історія Наталії Брунько
Ми продовжуємо розповідати історії життя слухачок бізнес-школи Sea-Wee, що працює в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей».
На початку 2022 року селище Баришівка на Київщині, де мешкає Наталія Брунько з родиною, потрапило в оточення ворога. Здавалась би, постійні вогневі атаки, відсутність продуктів, повне нерозуміння яким буде завтрашній день і чи буде він взагалі мали б налякати жінку. Але це не про нашу Наталію. Саме тоді жінка разом з донькою почали втілювати в життя давній план – створення лавандового господарства.
Сьогодні жінка розповідає, що давно планувала створити лавандове поле. Це цікавий бізнес, що поєднує в собі цілу низку туристичних послуг – відпочинок у мальовничій місцевості, яскраві фотосесії на квітучому полі і багато іншого. Однак лавандове поле мало засадити. Перед тим, як приймати туристів і отримувати врожаї, рослину кілька років потрібно дбайливо культивувати. Лише на третій рік саджанці стають отими красивим кущами, які усі знають по фотографіям. Однак Наталію і її доньку не лякала копітка робота. Тому на початку 2022 року у них уже були саджанці лаванди. І попри війну та хаос довкола вони почали висадку! І вже сьогодні мають результат – косметичну продукцію та саше з лаванди, місце для проведення розвиваючих тренінгів для дітей і, безперечно, красиву фотозону для туристів!
Навчання у бізнес-школі Sea-Wee, написання бізнес-плану та грант, який вона вже отримала, дозволять Наталії успішно розвивати свій бізнес далі. У планах на найближчий час – викопати колодязь та облаштувати крапельний полив квітів, закупити інструменти та обладнання, які дозволять вирощувати лаванду без хімікатів, а агротканина захистить поле від бур`янів. Буде в господарстві і кафе для туристів, і творчі майстер-класи. А крім цього, тепер, коли Наталія бореться із складною хворобою, вона мріє створити громадську організацію, яка буде підтримувати жінок з онкологією. І ми впевнені – у неї все вийде!
Нагадаємо, що бізнес-школа Sea-Wee працює у межах проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей», який реалізує Жіночий консорціум України. Проєкт має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога та підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес чи роботу через війну.
Джерело: Жіночий консорціум України 03 жовтня 2024