Куди звертатися в разі гендерно зумовленого насильства: корисні посилання

Інформації про послуги, що спрямовані саме на жінок та дівчат щодо гендерно зумовленого насильства, недостатньо. Навіть більше – мало інформації з самої проблематики ГЗН і подають її вкрай несистемно. Тож нині потрібно проводити ґрунтовну просвітницьку роботу. Про це свідчать результати фокус-групи, які провела команда «Жіночого Консорціуму України». Міські групи продемонстрували більшу обізнаність в питаннях ГЗН, порівняно з сільськими групами. проте саме в селах проблема ГЗН постає значно гостріше, ніж у містах. Це пов’язано як з більшою роллю традицій та стереотипів, так і зі страхами щодо розголосу, з меншою доступністю послуг та меншою активністю інформаційних кампаній з запобігання ГЗН.
Водночас нині в суспільстві є чималий запит на інформацію з питань гендерно зумовленого насильства. Це теж засвідчили і проведені фокус-групи. Серед іншого, цікавлять такі питання:
Робота з дітьми та підлітками, взаємодія зі школами щодо проблематики ГЗН та гендерного виховання цілком.
Координація різних організацій, створення єдиного центру з запобігання ГЗН, що міг би працювати на постійній основі в кожному регіоні. Координати такого центру повинні бути відомими всім.
Створення дієвого алгоритму дій з реагування та запобігання ГЗН, який повинен бути відомий всім без винятку і виконуватись ефективно всіма службами, задіяними в такому алгоритмі.
Дієвість фахової допомоги, кваліфікація та компетентність фахівців: психологів, медиків, юристів, а також представників місцевого врядування, поліції.
Такі результати доводять, що потрібно проводити навчально-просвітницьку роботу не лише з громадами, а й з організаціями та установами, що надають послуги громаді.
Якщо вам теж не вистачає інформації про послуги, що спрямовані саме на жінок та дівчат щодо гендерно зумовленого насильства, пропонуємо контактні телефони мобільних бригад у 21 області України. Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги – це команди психологів і соціальних працівників, які надають допомогу постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Матеріал зроблено на основі проведених фокус-груп у рамках проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок та дівчат від гендерного зумовленого насильства», що здійснюється Жіночим консорціумом України за підтримки International Medical Corps та фінансування USAID. Проєкт охоплює 8 регіонів України: Київський, Житомирський, Чернігівський, Сумський, Львівський, Чернівецький, Одеський та Запорізький.
Джерело: Жіночий консорціум України 21 квiтня 2023