Кожен третій німець користується правом на декрет
Жінкам просуватися по службі заважає скляна стеля, а чоловікам бути батьками без шкоди для кар’єри — закони бізнесу. Проте все більше німців обирають сім’ю, а не кар’єру.
«Багато батьків у Німеччині вже давно не готові бути єдиними «годувальниками сім’ї», які несуть на собі всю фінансову відповідальність. Вони хочуть проводити більше часу із сім’єю, бути зі своїми дітьми не тільки у вихідні й після 7-ї години вечора», — написано в докладній доповіді під назвою «Бути батьком у Німеччині сьогодні».
Отже, тато в Німеччині може піти в декретну відпустку, що він охоче й робить. З 1 січня 2007 року правом на відпустку по догляду за дитиною тривалістю 3 роки можуть скористатися обоє батьків, якщо вони працюють. Правда, оплачуються тільки 12 місяців (14 — якщо тато оформляє на себе 2 місяці відпустки по догляду за дитиною). Сьогодні кожен третій новоспечений татусь іде в декретну відпустку. Більшість оформляють допомогу по догляду за дитиною на 2 місяці.
«Активних батьків», як їх називають у доповіді Міністерства у справах сім’ї ФРН, у Німеччині стає дедалі більше. Вони, як і матері, відчувають себе відповідальними за виховання та благополуччя дітей. Сучасний татусь у Німеччині може все: нагодувати малюка, поміняти йому підгузки, погуляти, погратися й покласти спати.
Молодого батька всіляко підтримують: організовують спеціальні курси, вечори, поїздки. Їхня мета — допомогти чоловікові з раннього віку дитини встановити з нею міцний зв’язок.
У доповіді міністерства читаємо: «Кожен п’ятий тато хотів би піти в декретну відпустку, але відмовився від цієї ідеї з фінансових міркувань, а також побоюючись за кар’єру, хоча на практиці підтверджень мінусів для кар’єри виявлено не було». Проте в подальшому труднощі все ж можуть виникнути.
Дописи розчарованих чоловіків, які спостерігали, як їхні колеги, котрі повернулися з декретної відпустки, отримували нижчу посаду або нову кімнату без вікон, свідчать про те, що чоловікам навіть у такій просунутій країні, як Німеччина, ще доведеться поборотися за своє право бути батьком нарівні або хоча б на схожих правах з матерями.
Джерело: vectornews.net 21 травня 2018