Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Кожен третій німець користується правом на декрет

Жінкам просуватися по службі заважає скляна стеля, а чоловікам бути батьками без шкоди для кар’єри — закони бізнесу. Проте все більше німців обирають сім’ю, а не кар’єру.

«Багато батьків у Німеччині вже давно не готові бути єдиними «годувальниками сім’ї», які несуть на собі всю фінансову відповідальність. Вони хочуть проводити більше часу із сім’єю, бути зі своїми дітьми не тільки у вихідні й після 7-ї години вечора», — написано в докладній доповіді під назвою «Бути батьком у Німеччині сьогодні».

Отже, тато в Німеччині може піти в декретну відпустку, що він охоче й робить. З 1 січня 2007 року правом на відпустку по догляду за дитиною тривалістю 3 роки можуть скористатися обоє батьків, якщо вони працюють. Правда, оплачуються тільки 12 місяців (14 — якщо тато оформляє на себе 2 місяці відпустки по догляду за дитиною). Сьогодні кожен третій новоспечений татусь іде в декретну відпустку. Більшість оформляють допомогу по догляду за дитиною на 2 місяці.

«Активних батьків», як їх називають у доповіді Міністерства у справах сім’ї ФРН, у Німеччині стає дедалі більше. Вони, як і матері, відчувають себе відповідальними за виховання та благополуччя дітей. Сучасний татусь у Німеччині може все: нагодувати малюка, поміняти йому підгузки, погуляти, погратися й покласти спати.

Молодого батька всіляко підтримують: організовують спеціальні курси, вечори, поїздки. Їхня мета — допомогти чоловікові з раннього віку дитини встановити з нею міцний зв’язок.
У доповіді міністерства читаємо: «Кожен п’ятий тато хотів би піти в декретну відпустку, але відмовився від цієї ідеї з фінансових міркувань, а також побоюючись за кар’єру, хоча на практиці підтверджень мінусів для кар’єри виявлено не було». Проте в подальшому труднощі все ж можуть виникнути.

Дописи розчарованих чоловіків, які спостерігали, як їхні колеги, котрі повернулися з декретної відпустки, отримували нижчу посаду або нову кімнату без вікон, свідчать про те, що чоловікам навіть у такій просунутій країні, як Німеччина, ще доведеться поборотися за своє право бути батьком нарівні або хоча б на схожих правах з матерями.


Джерело: vectornews.net 21 травня 2018


Тегигендерна рівність,   права жінок,   декретна відпустка

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.