Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Королевська: Квоти на представництво жінок потрібно запровадити не лише у владі, але й у державному секторі економіки

Міністерство соціальної політики підготувало законопроект щодо запровадження 30% квот на представництво жінок у владі та в державному секторі економіки. Про це повідомила Міністр соціальної політики Наталія Королевська під час Жіночого Форуму «Жінки-підприємиці: наступна рушійна сила української економіки?».

Вона повідомила, що підготовлений Мінсоцполітики законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів стосовно забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» передбачає запровадження 30% квоти на представництво жінок не тільки у політичній, а й у державній економічній сфері.

«За критеріями ООН, 30% жінок – це мінімальний критичний «поріг» їхнього представництва, який дозволяє впливати на політичні процеси. У європейських країнах такі ж норми діють і в економіці. Тому саме «квоту» у 30% ми заклали у наш законопроект щодо обов’язкового представництва жінок не тільки в органах законодавчої та виконавчої влади, а й у керівництві комерційних структур державної форми власності», – сказала вона.

Наталія Королевська поінформувала, що відповідна законодавча ініціатива є частиною Державної програми з утвердження гендерної рівності на період до 2016 року, над якою зараз працюють у відомстві.

Міністр відзначила, що занизький рівень представництва жінок в Україні на керуючих посадах безпосередньо вплинув на те, що наша країна у рейтингу Всесвітнього економічного форуму щодо рівноправ’я за статтю посідає лише 64 місце з 135 країн. «У нашій країні жінки очолюють лише 15% середніх підприємств, а великих – 12%. Менше 10% економічних ресурсів держави перебувають під управлінням за участі жінок. При тому, що чисельність жінок у країні вища за чисельність чоловіків – 24,5 млн. жінок та менше 21 млн. чоловіків», – сказала вона.

«Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків – це справді глобальне питання. Але особливої ваги воно набуває сьогодні, під час кризових явищ у світовій економіці. Тому Міністерство вже працює над комплексним проектом Державної програми з утвердження гендерної рівності на період до 2016 року. Цей документ ми вже обговорили з фахівцями і найближчим часом матимемо остаточну його редакцію», – резюмувала Наталія Королевська.

 


Джерело: Урядовий портал 13 квiтня 2013


Тегигендерна рівність,   квотування,   права жінок,

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.