Королева Нідерландів вирішила залишити престол
Таке буває рідко, щоб людина при повній притомності, маючи усі «життєві козирі», людина, яку ніхто не змушував зрікатися, сама залишає «владне місце». Королева Нідерландів Беатрікс заявила, що наприкінці квітня поступиться троном синові: розповідає Сергій Коротаєвський.
Королівство «помаранчевого дрозда» - династійний колір і династійна пташка дому Ораньє-Нассау – завершує найтриваліший в історії європейських монархій період «дамського правління»: з 1890-го року нідерландський престол посідали винятково жінки.
Нідерландська монархія – закрита корпорація: члени правлячої династії не мають права висловлювати якісь публічні думки з приводу державних справ, а монарх є лише формально головуючим у конституційній раді. Був такий момент в історії королівства, коли уся королівська родина складалася з трьох людей – і якби королева Юліана штормової ночі 31-го січня 1938-го року не народила дівчинку, доля династії могла б піти драматичними шляхами. Її назвали Беатрікс – «щаслива» латиною, повне ж ім’я майбутньої королеви - Беатрікс Вільгельміна Армгард, принцеса Нідерландів, принцеса Ораньє-Нассау, принцеса ван Ліппе-Бістерфельд. До речі, вона є праправнучкою російського імператора Павла I.
У віці двох років принцеса, домашнє ім’я якої Трікс, залишила батьківщину, окуповану німцями – нідерландська королівська родина повернулася у палац Сустдейк лише у 1945-му. З повоєнних часів, коли голландцям довелося в усьому економити, у неї звичка «жити мінімально»: своїх дітей вона вчила ніколи і нічого не залишати на тарілках, а також постійно вимикати світло у порожніх кімнатах.
Тим не менше, вітчизна непогано оплачує свою національну гідність: королівська династія коштує державному бюджету 120-ть мільйонів євро на рік. Але голландці свою королеву люблять.
Беатрікс можна навіть зателефонувати – зі студії дитячої передачі, усі голландські «кіндери» зриваються з місць і стають «струнко» під звуки королівського голосу і національного гімну. Хоча, були і критики, особливо тоді, коли принцеса обрала для себе «не-того» супутника життя. Її чоловік Клаус фон Айсберг − німець, аристократ і дипломат. Королевою ж Беатрікс стала після зречення королеви Юліани у 1980-му – за таким само сценарієм, як і сьогодні.
Новим нідерландським королем стане Віллем-Александр, старший син королеви – після сходження на трон його називатимуть Віллемом Четвертим.
Джерело: Радіо Ера-FM 30 сiчня 2013
Додати коментар Коментарi (0)