Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Китаянки отримали право на щомісячну відпустку в дні «жіночих проблем»

Влада відразу декількох провінцій Китаю проявила турботу про працюючих представниць прекрасної статі.

Ті з них, у кого місячні супроводжуються болями і поганим самопочуттям, отримали право на оплачувану відпустку тривалістю 1-2 дня.

Влада китайської провінції Аньхой оголосила про те, що з 1 березня всі працюючі мешканки цієї адміністративно-територіальної одиниці КНР, які страждають альгоменореєю, отримають право на щомісячну короткострокову відпустку тривалістю 1-2 дня. Така відпустка буде оплачуваною незалежно від того, в якій компанії (державній або приватній) трудиться жінка.

Трохи раніше подібні місцеві закони ввела влада провінцій Шаньсі (Shanxi) і Хубей (Hubei). Цілком ймовірно, що за прикладом названих провінцій найближчим часом підуть і керівники провінції Гуандун ((Guandong).

Для отримання права на відпустку жінці, у якої лікар діагностує альгоменорею, тобто хворобливі місячні, досить представити своєму начальнику відповідну медичну довідку.

Аналогічні закони існують в інших країнах цього регіону, зокрема в Індонезії, на Тайвані, в Південній Кореї і Японії.

За даними ВООЗ, хворобливі місячні спостерігаються більш ніж у половини жінок. 10% з них відчувають дуже сильні болі, які позначаються на їхньому повсякденному житті і на працездатності.

А у Франції скоро буде прийнятий інший оригінальний закон, який дозволить всім працюючим громадянам країни, незалежно від статі, повноцінно відпочивати після роботи.

Відповідно до законопроекту, підготовленого Міністерством праці Франції, всі, хто працюючі французи отримають право не відповідати на телефонні дзвінки начальства і колег по роботі, а також на повідомлення електронної пошти та SMS-ки до початку робочого дня і після його закінчення.

Якщо начальник спробує покарати співробітника, що не реагує на спроби зв'язатися з ним у позаробочий годинник, його чекає великий штраф. Цілком ймовірно, штраф буде накладено і на всю компанію.


Джерело: Відомості 22 лютого 2016


ТегиКитай,   права жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.