Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Юнкер мріє знайти 8 жінок-єврокомісарів

Новообраний президент Єврокомісії може сподіватися "у кращому випадку" на 8 жінок-єврокомісарів.

Про це пише European Voice.

Враховуючи кандидатів, висунутих національними урядами, Юнкеру буде важко досягнути кількості, яка була представлена в Комісії Баррозу (9 жінок – ред.). Це можливо лише у випадку, якщо Європейська Рада обере на посаду Високого представника із зовнішньої та безпекової політики жінку, а Польща, яка висунула на цю посаду Сікорського, натомість запропонує кандидатуру жінки, пише видання.

Водночас, існує велика ймовірність того, що Європейський парламент відхилить пропозиції Юнкера щодо кандидатур єврокомісарів, якщо вважатиме, що вони містять недостатню кількість жінок.

Мартін Шульц, президент Європейського парламенту, вже попередив, що Комісія з менш ніж за дев'ятьма жінками може бути не затверджена Європарламентом.

На сьогодні п'ять держав-членів публічно висунули жінок в якості кандидатур: Болгарія (Крісталіна Георгієва), Чехія (Віра Юрова), Італія (Федеріка Могеріні), Словенія (Оленка Братушек) і Швеція (Сесилія Мальстрем). Крім того, Юнкер може сподіватися на жінок-кандидатів з Данії та Нідерландів, які поки що публічно не розкрили своїх кандидатур. Також можлива жіноча кандидатура і від Бельгії, де проходять переговори щодо формування нового уряду, які включають в себе обговорення того, які партії повинні висувати єврокомісара.

Зокрема, Юнкер сподівається, що Бельгія висуне голову фламандських християн-демократів Маріан Тіссен.

Якщо обере жінку наступницею Ештон, а Польща висуне жіночу кандидатуру - ймовірно, Дануту Хюбнер - замість Сікорського, Юнкер матиме 9 жінок-кандидатів.

В підтвердження того, що відсутність гендерного балансу є проблемою, Юнкер відзначив в інтерв'ю австрійській газеті Der Kurier, опублікованому в неділю, що "необхідно вжити заходів до виправлення ситуації. "Жінки-комісари матимуть дуже хороші шанси на важливі портфелі, а також на одну з найбільш затребуваних посад віце-президента", - сказав він.

Але така ідея також може не мати великої підтримки в парламенті. Мальмстрем і Георгієва можуть бути затверджені, так як вони вже зарекомендували себе компетентними єврокомісарами, але ні Юрова, ні Братушек не мають такого послужного списку. Разом з тим, п'ять із шести найбільших держав - Німеччина, Франція, Великобританія, Іспанія та Польща - країн, які могли б очікувати на "важливі портфелі", висунули кандидатів-чоловіків.

 


Джерело: Українська правда 28 серпня 2014


Тегигендерна рівність,   рівність чоловіків і жінок,   Єврокомісія

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.