Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

ЮНЕЙДС і «ООН-жінки» об'єднують свої зусилля проти СНІДу

Структура Організації Об'єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок («ООН-жінки») є одинадцятим органом Організації Об'єднаних Націй, який став коспонсором Об'єднаної програми Організації Об'єднаних Націй з ВІЛ / СНІДу (ЮНЕЙДС).

Офіційне приєднання «ООН-жінки» до групи коспонсорів ЮНЕЙДС, затверджене 5 червня на засіданні ради ЮНЕЙДС, ще більш посилить роботу сім'ї ЮНЕЙДС в області гендерної рівності та ВІЛ, а також співпраці з урядами, міжнародними партнерами, жіночими організаціями і рухом за права жінок.

"Структура «ООН-жінки» пишається тим, що вона приєдналася до ЮНЕЙДС. Ми вважаємо, що єдиною найбільш важливою стратегією в боротьбі з ВІЛ є розширення можливостей жінок та гарантування їх прав з тим, щоб вони могли захиститися від зараження, подолати стигму і одержати більш широкий доступ до лікування та догляду, - сказала Виконавчий директор «ООН-жінки» Мішель Бачелет. - Ми прагнемо до розширення наших дій в партнерстві з родиною ЮНЕЙДС для подолання цієї епідемії».

Гендерна рівність і повага до статевого та репродуктивного здоров'я та прав жінок, особливо жінок, що живуть з ВІЛ, мають величезне значення для забезпечення ефективних заходів у відповідь на ВІЛ. Постійне гендерна нерівність і порушення прав жінок роблять жінок і дівчаток більш уразливими до ВІЛ і не дозволяють їм отримувати доступ до послуг, що надаються в зв'язку з ВІЛ. У 2010 році у всьому світі кількість жінок, що живуть з ВІЛ, становила близько 17 мільйонів, причому ВІЛ залишається основною причиною смертності серед жінок репродуктивного віку.

«Я вважаю, що нам необхідно і що ми можемо робити набагато більше для жінок і дівчаток. Ми приймаємо все ще дуже мало стійких рішень, які дозволяють жінкам захиститися від ВІЛ, насильства і бідності, - сказав Виконавчий директор ЮНЕЙДС Мішель Сідібе. - Партнерство з «ООН-жінки» посилить наші дії, спрямовані на забезпечення гендерної рівності та розширення можливостей жінок у всьому світі через здійснення заходів у відповідь на ВІЛ ».

ЮНЕЙДС буде тісно співпрацювати з «ООН-жінки» в різних областях: перетин проблем ВІЛ та насильства щодо жінок; включення питань гендерної рівності в національне планування заходів у відповідь на ВІЛ; використання стратегій, що забезпечують лідерство та участь жінок, що живуть з ВІЛ, і жінок, яких торкнулась проблема ВІЛ, у прийнятті рішень. ЮНЕЙДС і «ООН-жінки» також будуть вести роботу для зміцнення національних установ з тим, щоб вони могли виконати свої зобов'язання в області гендерної рівності та захисту прав жінок в контексті ВІЛ.

«Я молода жінка, яка живе з ВІЛ, і мене радує те, що ЮНЕЙДС і «ООН-жінки» об'єднали свої зусилля в боротьбі зі СНІДом. Я переконалася на власному досвіді в тому, що створення сприятливих умов допомагає розширювати можливості жінок, що живуть з ВІЛ, і дозволяє нам розпоряджатися своїм тілом і своїм життям, - сказала Хелена Нангомбе Кандала з Намібії. - Приєднання «ООН-жінки» до групи коспонсорів ЮНЕЙДС - це позитивний крок для підтримки жінок у всьому світі, зокрема жінок, що живуть з ВІЛ ».

Структура «ООН-жінки», створена Генеральною Асамблеєю ООН в 2010 році, об'єднує чотири самостійних підрозділи системи ООН, які займалися виключно питаннями гендерної рівності та розширення можливостей жінок, а саме: Відділ з поліпшення становища жінок; Міжнародний навчальний і науково-дослідний інститут з поліпшення становища жінок; Канцелярію Спеціального радника з гендерних питань та поліпшення становища жінок; і Фонд Організації Об'єднаних Націй для розвитку в інтересах жінок (ЮНІФЕМ).
 


Джерело: unaids.org 07 червня 2012


Тегигендерна рівність,   гендерна нерівність,   гендерна дискримінація

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.