Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Яскрава, весела та корисна осінь у Сновську на Чернігівщині

 Рухливі активності на вулиці і розвиткові, терапевтичні, освітні заняття, індивідуальні консультації у кризових життєвих ситуціях,  тренінг для батьків і багато іншого відбувається у просторі дружньому до дітей та молоді, який працює у місті Сновськ на Чернігівщині у межах проєкту «Покращення та розширення життєнеобхідних послуг для підтримки дітей в Україні».

Творчі посиденьки для підлітків «Відверта розмова під час гри» дозволили створити комфортну та безпечну атмосферу, у якій  підлітки можуть вільно висловлювати свої думки без осуду і що не менш важливо вчаться слухати та чути інших.

Використовувати нестандартні техніки для самовираження і креативно працювати з незвичними матеріалами діти навчились, познайомившись з техінкою технікою малювання на склі. А з допомогою настільних ігор діти різного віку не тільки вчаться спілкуватись під час гри і поважати суперників, а й вміти радіти перемозі і спокійно сприймати поразку.

Створюючи аплікації «Мордочки тваринки» діти вчаться вільно експериментувати з кольорами та формами, акуратно вирізати   з паперу, комбінуючи різні елементи. Кожна дитина ще й описувала свою тваринку, з допомогою чого розвиваються мовленнєві навички та здатність виражати свої думки. 

Спеціальне заняття «Культура спілкування з однолітками» було присвячене розвитку ввічливості, взаємоповаги та ефективної комунікації з однолітками. А розвивати соціальну взаємодію та вміння працювати в команді діти вчились через спортивні ігри та вправи на свіжому повітрі, які дотого ж піднімають настрій.

І, традиційно, багато уваги фахівчині простору приділяють психологічній підтримці, зниженню психоемоційної напруги та тривоги. Психологиня простору вчить дітей працювати зі страхами та тривогами пов′язаними з війною, розуміти та поважати себе та  інших людей, знаходити внутрішні ресурси для розвитку та позитивно сприймати себе, інших людей і світ.

Для батьків відбувся тренінг «Позитивне батьківство. Сутність. Переваги.», під час якого дорослі дізнались чому важливо створювати здорові і гармонійні стосунки між батьками та дітьми, а щоб робити це ефективно потрібно розуміти етапи розвитку дитини і мати реалістичніші очікування щодо своїх дітей відповідно до їхнього віку.

Проєкт «Покращення та розширення життєнеобхідних послуг для підтримки дітей в Україні» реалізується Жіночим консорціумом України у партнерстві зі Street Child Ukraine за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України. Голвне завдання проєкту - зробити навчання та розвиток дітей Чернігівщини безпечним та доступним. У межах проєкту у Чернігівській області працює три безпечні простори для дітей та дві мобільні бригади, що надають послуги у прикордонних населених пунктах.  

Нагадаємо, що це вже другий проєкт, який ЖКУ реалізує у партнерстві зі Street Child Ukraine. Впродовж 2022-2023 років ми реалізували проєкт «Освіта у надзвичайних ситуаціях», який охопив 18 освітніх закладів на деокупованих територіях Київської і Чернігівської областей.


Джерело: Жіночий консорціум України 12 листопада 2024


Тегиосінь,   Чернігів,   Сновськ

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми