Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як жінкам збудувати кар’єру в IT-сфері. П’ять порад

IT -сфера в Україні - найдинамічніша за розвитком. Вона постійно залучає нових фахівців, і цим збільшує попит для програмістської освіти. Утім, цю сферу переважно асоціюють із чоловіками, поширюючи стереотип, що жінкам, особливо без IT-освіти, нічого у ній шукати. Галина Ружитська із компанії LEZGRO розповіла про стереотипи та дала поради як їх подолати. На виставці Career4IT, яка відбулась у Львові, вона говорила про п’ять важливих ідей для жінок-працівників IT-сфери.

1. Лише 20% жінок сягають найвищих кар’єрних позицій на відміну від 65% чоловіків. Жінки часто не змагаються за кращі посади, бо їм бракує впевненості. Вони не борються із сексизмом на робочому місці і часто зупиняються на позиціях офіс-менеджерів. Цю ситуацію можна змінити, якщо жінка показує, що нею не лише добре керувати, але й вона сама може бути самостійним та впевненим керівником.

2. Сім’я і успішна кар’єра не виключають одне одного. Треба знайти партнера, який поділятиме інтерес жінки до роботи та допомагатиме їй втілювати її ідеї життя. Тому програмістські сім’ї – не перешкода, а скоріше перевага. За таких стосунків можна говорити про рівність, і хоча складно балансувати багато завдань одночасно, це можливо і треба робити.

3. Пристрасть і впевненість – це найпотужніші рушії. Багато жінок сприймають ІТ як щось недосяжне і дивляться на цю сферу як суто чоловічу. Для успішної реалізації себе треба мати чітке розуміння власних інтересів, проект або напрямок у якому є охота працювати та організувати ці знання для подальшої кар’єри.

4. На сексизм треба реагувати, а не ігнорувати. У бізнесі часто трапляються випадки, коли до жінок ставляться гірше або ж навмисне наголошують на статі – аби показати їхню різницю з чоловіками. Інколи така поведінка стає типовою для різних компаній. Мовчанка у таких випадках – це найгірший варіант, бо тоді затверджується стереотип про жінку в IT як когось менш професійного, ніж чоловік.

5. В ІТ є багато вакансій для жінок, які не потребують освіти програміста. Основна причина, чому жінки їх не займають - у тому, що вони занадто швидко здаються і відмовляються від кар’єрних планів. Жінки мають зрозуміти, що їхні знання та вміння - цінні для компанії, і що роботодавцю потрібні такі працівники як вони.


Джерело: Твоє місто 09 червня 2015


Тегигендерна рівність,   права жінок,   кар'єра жінки

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми