Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як урятуватися від небезпеки: тренінг від команди «Кола щасливих»

 Харківщина – нині на другому місці в Україні серед областей, що найбільш забруднені вибухонебезпечними предметами. Повідомлення про нещасні випадки звідти надходять регулярно – хтось нехтує правилами безпеки, а хтось – елементарно ними не володіє.

Для того, щоб нагадати про небезпеку від вибухонебезпечних предметів, а також озброїти знаннями, що робити в разі загрози, команда «Кола щасливих» провела для жінок і дітей тренінг із мінної безпеки. CPP- це набір заходів безпеки та практик, які можуть допомогти захистити вас та вашу сім'ю в період збройного конфлікту.

Найперше говорили про мінну небезпеку, зокрема, вчили 5 принципів, як діяти, коли натрапили на підозрілий предмет:

1. Зупиніться

2. Не панікуйте

3. Перевірте навколо себе на наявність інших загроз

4. Обережно поверніться у безпечне місце

5. Повідомте 101 чи 102 та залиште якусь позначку

Крім того, вчили, як ідентифікувати загрозу, бо часто люди можуть навіть не підозрювати, що предмет, на який вони натрапили, - це міна. Особливо це стосується дітей, яким усе цікаво і все хочеться чіпати руками. А також говорили про те, де особливо може бути небезпечно, йдеться про полишену військову техніку, узбіччя доріг, зруйновану інфраструктуру тощо. Окремо наголосили на тому, що в жодному разі не можна ігнорувати обмежувальних знаків! Саме запобігання ризиків від вибухонебезпечних предметів є вкрай важливо нині, причому ці знання дорослі не мають права легковажити, навіть більше – не лише самі дотримувати правил, а й постійно розповідати про них своїм дітям.

Оскільки обстріли Харківщини не припиняються ані на день, то учасникам тренінгу також розповідали про те, які можуть бути наслідки вибуху і як убезпечити себе під час повітряних тривог і ракетних атак. Зокрема, як поводитися, якщо сирена застала вас усередині будинку, на вулиці чи у транспорті або на воді. Ішлося також про безпечну евакуацію з будинку. Нагадали і про небезпеку падіння уламків! Це всі ті знання, якими нині в Україні має володіти кожен, щоб зберегти своє життя.

Проєкт «Коло щасливих. Простір для жінок і дівчат» реалізує Жіночий консорціум України у співпраці та за підтримки Norwegian People`s Aid (Норвезької Народної Допомоги). Безпечні простори для жінок, дітей та дівчат-підлітків створюються у м. Обухів Київської області та смт Пісочин Харківської області. Простори дають можливість відвідувати майстер-класи, тренінги та спортивні заходи, отримати різноманітні консультації, допомогу та підтримку, змістовно проводити своє дозвілля в приємному товаристві.


Джерело: Жіночий консорціум України 15 червня 2023


Тегитренінг,   допомога,   правила

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.