Як проходить командна робота у Баришівській ТГ на Київщині
Зустрічі команди проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей» з ініціативними групами громад, що беруть участь у проєкті і тривають з серпня, має кілька конкретних цілей.
Спочатку учасниці тренуються працювати у команді, потім визначають варіанти потреб своєї громади, оцінюють плюси і мінуси громади, ризики, що можуть виникнути під час реалізації проєкту та врешті пишуть проєктну заявку, яка і буде реалізована.
На зустрічі з ініціативною групою Баришівської тергромади, що на Київщині, був зроблений перший крок – тренування роботи в команді. Для прикладу, одна з вправ полягала в тому, що кожна учасниця отримала окремий листок із доволі складним завданням. Пізніше, учасниць об`єднали у пари, щоб вони ті ж завдання виконували вдвох, потім втрьох, а наприкінці уся група спільно шукала відповіді на кожне завдання і тільки так усі задачі вдалось вирішити! Цікаво, що учасниці самі зрозуміли мету цієї вправи – на власному досвіді побачити, що команада працює швидше та ефективніше, ніж окремі люди.
Крім цього жінки виконували вправи, які дозволили їм побачити як поводиться та чи інша людина, від якої залежать інші люди, хто яку роль відіграє в команді і т.д.
Далі ініціативна група Баришівської ТГ визначатиме які проєкти потрібно реалізувати для громади та її жителів, обиратиме один з варіантів, писатиме проєктну заявку і врешті, реалізує задум за підтримки нашого проєкту.
Нагадаємо, що реалізація ініціатив громад в межах проєкту має на меті не тільки допомогти громаді втілити свої ідеї, що покращать життя усім жителям, а й показати людям, що об`єднавшись, вони можуть робити своє життя кращим і комфортнішим. І як показали вже реалізовані проєкти це стає поштовхом для подальших ініціатив, які громади реалізують уже самостійно.
Проєкт «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей» має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога та підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес, працевлаштування жінок ВПО та тих, хто втратив роботу через війну.
Джерело: Жіночий консорціум України 13 вересня 2024