Як працює група психологічної підтримки
Щоб допомогти жінкам і дівчатам долати постійні стреси війни і продовжувати жити повноцінним життям команда безпечного простору для жінок і дівчат «Коло щасливих» в Обухові систематично організовує та проводить спеціальні заняття та зустрічі з різними фахівцями. Окрім різноманітної арттерапії, у просторі працює група психологічної підтримки.
Учасники цієї групи можуть ділитися з іншими власними переживаннями, побачити свою ситуацію іншими очима і зважити ситуації інших учасників. А психологиня Наталія Шевченко, що модерує групу, вчить учасниуь визначати ознаки стресу та розповідає про те, як ефективно з ним боротись. Загалом, на переконання експертів, участь у таких групах підтримки допомагає розібратися в собі, пережити кризову подію чи горе, навчитися керувати стресом і відновити внутрішній психологічний баланс.
Крім того, підтримка тих, хто поруч надає людині сил і впевненості, дає почуття безпеки і зцілює. Не менш важливо, що під час зустрічей та занять учасниць групи, з їхніми дітьми працюють інші фахівці простору. Це дозволяє маммам не відволікатись, а для дітей час теж проходить з користю – у рухливих іграх, веселому спілкуванні і навіть вивченні правил дорожнього руху.
Нагадаємо, що проєкт «Коло щасливих. Простірдля жінок і дівчат» Жіночий консорціум України реалізує у співпраці та за підтримки Norwegian People’s Aid (NPA). Безпечні простори для жінок, дітей та дівчат-підлітків створені у м.Обухів Київської області та селищі Пісочин Харківської області. Простори дають можливість відвідувати майстер-класи, тренінги та спортивні заходи, отримати різноманітні консультації, допомогу та підтримку, змістовно та з користю проводити своє дозвілля у приємному товаристві.
Індивідуальні консультації, які жінки та дівчата отримують у психологинь та юристок, а також їхні історії залишаються конфіденційними і не висвітлюються в медійному просторі.
Джерело: Жіночий консорціум України 12 липня 2024