Як працюють менторки у бізнес-школі Sea-Wee?

Впродовж лютого 20 слухачок бізнес-школи Sea-Wee, що працює в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей», пишуть свої-бізнес-плани. У цій роботі їм допомагають три менторки.
На цьому етапі слухачки поділені на три групи і кожна працює зі своєю менторко. Такий формат дозволяє зробити індивідуальну підтримку ефективною та продуктивною.
Менторки консультують жінок щодо продукту, ціни, місця локації бізнесу, просування та управлінських рішень. Крім того, менторки допомагають визначити потреби для розвитку бізнесу і розповідають жінкам про корисні ресурси, інструменти та контакти, які можуть сприяти бізнесу та багато іншого.
Детальніше про роботу ментора ми попросили розповісти одну з менторок проєкту, Оксану Шубіну.
Пані Оксано, розкажіть будь ласка про себе і свою спеціальність менторки.
Я є експерткою з питань ведення бізнесу та маю великий досвід у тренерстві та наставництві з цієї тематики. За моїми плечима підтримка та консультування понад 500 осіб, які отримали допомогу для відкриття власної справи, а також численні консультації щодо грантових програм, зокрема «Є РОБОТА».
А що ви можете сказати про жінок, яких консультуєте в проєкті?
Я працюю з сімома учасницями з Чернігівської області, які проходять менторську підтримку в розробці бізнес-планів та фінансових показників. Кожна з них має унікальну бізнес-ідею: клінінгові послуги, меблеве виробництво, ремонт та пошиття одягу й сумок, а також відновлення сільського магазину, розведення птиці. Учасниці представляють різні вікові категорії, але всіх їх об'єднує спільна мета – відновити або створити власний бізнес і зробити його успішним.
Менторська підтримка триває вже кілька тижнів, що встигли зробити за цей час, як побудована робота?
Після стартового тренінгу кожна учасниця отримала покрокову інструкцію у вигляді роздаткового матеріалу, який допоможе їм систематизувати свої ідеї та чітко прописати всі необхідні розділи.
Перший тиждень ми присвятили розгляду структури бізнес-плану: детально розібрали всі його блоки, їхню логіку та значення.
Впродовж всього періоду я буду надавати менторську підтримку моїм 7 менті, допомагаючи їм знаходити рішення для складних моментів. Я з учасницями працюю через Google-форму, а для оперативного вирішення питань підтримую з ними телефонний зв'язок. Для багатьох жінок ця робота – непростий виклик, оскільки складання бізнес-плану вимагає детального опрацювання кожного аспекту діяльності. Але всі учасниці наполегливо рухаються вперед, розвиваючи свої проекти та наближаючи власну мрію до реальності.
До кінця лютого усі бізнес-плани мають бути написані. За вашою оцінкою, жінки встигнуть?
Так, звичайно! Дехто вже на етапі підбору обладнання для свого бізнесу. Тут важливо не лише знайти необхідне обладнання, а й аргументувати його вибір: чому саме воно потрібне та як сприятиме розвитку бізнесу. Якщо вартість обладнання складає 44 000 грн, я пояснюю учасницям, що необхідно додати три цінові пропозиції від різних постачальників, щоб обґрунтувати свій вибір. У них є відповідна форма де вони це все прописують.
А які у вас особисті враження як менторки від цієї роботи?
Кожен день – це новий крок до успішного старту бізнесу кожної жінки, і я рада бути на цьому шляху поруч, підтримувати, надихати та допомагати долати труднощі.
Нагадаємо, що бізнес-школа Sea-Wee працює у межах проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей», який реалізує Жіночий консорціум України. Проєкт має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога та підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес чи роботу через війну.
Головне завданняя бізнес-школи Sea-Wee - навчити жінок писати бізнес-плани, а також надати їм грантову підтримку для створення чи розвитку бізнесу.
Джерело: Жіночий консорціум України 10 лютого 2025