Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як група європейських жінок показує новини з жіночої точки зору

Фактчекерська ініціатива NewsMavens, створена за підтримки польської газети Gazeta Wyborcza та Фонду ініціативних новин Google, об'єднує групу редакторок із різних європейських країн, щоби показати новини з жіночої точки зору.

«Світом новин керують чоловіки», — повідомляє сайт NewsMavens, перший новинний проект, який очолюють і створюють лише жінки.

Жінки складають у середньому тільки 27 % керівників редакцій у всьому світі. В новинах у Європі працюють лише 17 % журналісток. За даними дослідження Європейської обсерваторії журналістики (EJO), у новинних друкованих та онлайн-медіа 11 країн Європи чоловіки написали 41 % історій порівняно з лише 23 % текстів, написаних жінками.

«Потрібно відокремлювати журналістів і редакторів, особливо головних редакторів. Керівництво редакцій досі переважно складається з чоловіків у більшості європейських країн, але не журналістський склад. Це важлива різниця. Тому що саме редактори вирішують, які історії розповідати, просувати і за якими слідкувати», — розповідає «Детектору медіа» засновниця й головна редакторка NewsMavens, польська журналістка Зузанна Зіомека.

Вона почала цей проект, не тільки щоб розповідати про життя у Європі з жіночої перспективи, а ще й щоб дізнатися, як змінилися б новини, якби їх розповідали жінки. Виявилося, що різниця таки є. За словами, пані Зіомеки, жінки звертають увагу на жінок та представників маргіналізованих груп, їх цікавить вплив великої політики та великого бізнесу на життя звичайних людей. Незважаючи на те, що великі медіа частіше пишуть про великих політичних гравців, Newsmavens проявляє більший інтерес до тих, хто не впливає на велику політику чи великий бізнес, але чиї життя незмінно змінюються під їхнім впливом.

Коли Newsmavens почав роботу у вересні 2017 року, до експерименту долучилися 12 європейських газет. Тепер щодня на ньому з’являються новини англійською від 27 редакторок із різних країн Європи. Сайт висвітлює широкий спектр питань: від різниці у платні до гендерних стереотипів у дитячих мультиках. Учасниці проекту мають повну свободу, про що і як писати. Вимога одна — кожна новина має супроводжуватися коротким поясненням, чому вона є актуальною.

Сайт пише про спільні проблеми європейських жінок, які, за словами редакторки, часто оминають великі ЗМІ. Серед найпопулярніших матеріалів на сайті — історії про сексуальне насильство в католицькій церкві, так званий італійський синдром у заробітчанок та пропозиції отримати житло в обмін на секс.

Хоча у Newsmavens немає редакторок з України, про нашу країну там пишуть досить часто. «Значний відсоток контенту ми беремо з Центральної і Східної Європи, регіонів, які ігнорують великі мейнстримні медіабренди. У цих частинах Європи сексизм набагато помітніший і менше прихований», — каже пані Зіомека

Наприклад, у лютому сайт писав про кандидата у президенти України Ігоря Шевченка, який у рамках своєї передвиборної кампанії вирішив запустити реаліті-шоу з пошуку для себе «дружини Президента». Серед головних вимог до кандидаток: ноги, груди, сідниці, знання етикету й англійської мови і, звісно, політичної програми чоловіка. Старт шоу відклали «через велику кількість заявок».

Одним із напрямків роботи Newsmavens є фактчекерська рубрика #FemFacts. У Newsmavens вважають, що сучасне засилля фейкових новин у соцмережах перш за все небезпечне для незахищених груп. Часто жертвами фейків є саме жінки. Редакція заохочує читачок надсилати їм на перевірку журналістські матеріали, публікації та заяви політиків, які здалися їм сексистськими. Таким чином учасниці намагаються боротися з негативними, часто нічим не підтвердженими стереотипами, на кшталт «біологічно дурніших за чоловіків жінок» чи зв’язку ВІЛу та СНІДу з особистим життям.

«Незалежно від того, чи базуються вони на стереотипах про схильність жінок до “хатньої роботи”, чи на хвилі антифеміністичної риторики, ця дезінформація негативно впливає на рівність прав та можливостей, здоров’я і безпеку жінок у Європі», — пояснює редакція причину появи фактчекерської рубрики.

Пані Зіомека каже, що проект триватиме доти, доки індустрія не стане більш різноманітною на верхівках, доти ж Newsmavens будуть урівноважувати погляд на новини в Європі.

 


Джерело: detector.media 17 травня 2019


Тегигендерна рівність,   права жінок,   права чоловіків,   ЗМІ,   новини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.