Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як і чому керівництво Фонду Держмайна звільнило з роботи матір-одиначку

Наталю Колеснікову з жовтня 2011 рока намагаються звільнити. Після 17 років незмінної роботи в центральному апараті Фонду Державного Майна. Ні, вона ніколи не продавала Криворіжсталь або Укртелеком. Її посада – чиновниці середньої ланки – не впливає навіть на продаж дрібного ларька. Це звичайна держслужба, на який працюють сотні тисяч жінок в Україні.

Спочатку її хотіли скоротити згідно Указу Президента про оптиміізацію роботи державних оргнів влади. Але жінка одна виховує неповноліітнього сина. ЇЇ змушвали забрати документи про розлучення аби звільнити за застарілою інформацією про стан родини.

Після того як з гіпертонічним кризом у 35 років вона потрапила до лікарні, керівництво змінило тактику. Її почали переводити на інші посади, до яких Колеснікова не мала ані фахової підготовки, ані освіти. А потім їй влаштовували формальні іспити, яких вона не склала та заднім числом офрмлювали акти про прогули. З цим джентельменським набором роботодавця я особисто знйомий.

Ну поганий працівник, чого тримати. Давай досвіданья – шукай роботу.

Якби воно було так – то автор не став би витрачати ваш час на цей допис. Справа в тому, що прийшла Наталія до ФДМ звичайною секретаркою після технікуму у 19 років, вивчилася у КНЕУ на бакалавра економіки за квотою Фонду Держмайна, а 5 років тому роботодавець її як гарного фахвця відправив на навчання до Академії Держуправління аби отримати ступень магітсра управління і навіть заплатив за дворічне навчання.

Чому ж зараз всі сили кинуті на звільнення цінного працівника. Бо зайвого спитала. З 2003 року Наталя перебуває у черзі на отримання квартири. Як була 30-ю в черзі 9 років тому так досі і залишається тридцятою. Але час від часу ФДМУ отримує квартири для своїх працівників. Проте хто отримав і за якими критеріями – загадка.

Взагалі то шанс отримати хоча б через 15-20 років житло та більш менш пристойну пенсію – єдині аргументи, які змушують фахівців працювати за зарплату 1800 гривень на місяць на державних посадах, де хабарі відсутні, а додатковий заробіток неможливий.

Але ж ФДМ – не приватна установа: звільнити працівника звідти не так легко, бо є реальні профспілки. Виявляється первинна організація Профспілки Дрежслужбовців у ФДМУ ніяк не реагувала на незаконне звільнення через... відсутність нового положення про Профспілку. "Якась дурна відповідь" – здалося мені, бо на профспілкових статутах на положеннях якщо з'їв не собаку, то щось схоже.

Наявність або відсутність Положення ніяк не може впливати на діяльність профспілок і подібні речі можливі лише тоді, коли лідери профспілки є посіпаками робтодавця.

Наталя звернулася за допомогою до Федерації Профспілок України, складовою якої є Профспілка Держслужбовців. Звідти прийшов формальний лист-відписка до ФДМ України, після чого ситуація для Наталі лише погіршалася.

Справа Наталі Колесникової могла би стати переможною як для первинного осередку профспілки держслужбовців, так і для всієї ФПУ. Але коли профспілкою керують ідейні імпотенти, що мають вплив на залишки профспілквого ресурсу, їм не до захисту права працівника.

Для роботодавців звичайно такі профспілки як доктор прописав. Збирають гроші, роблять подарунки на Новий рік і на похорони і не заважають робити керівництву свої справи.

Утім для 77 членів президії пострадянскьої ФПУ має бути зрозуміло – така профспілка нікого не лякає. Скільки там у вас членів? 10 мільйонів. Це є ресурс, але він особливий і тільки тоді він буде як армія, коли кожен окремий працівник відчуватиме свій захист від первинної організації до Федерації. Захистить таких як Наталя, що платять вам 50 гривень на місяць внеску з невеликої зарплатні і решта із задоволенням сплачуватимуть вам свої гроші.

Колеги-телевізійники – ось вам тема для соціального репортажу – як квартирне питання зіпсувало керівництво ФДМ України. Є і героїня, і історія, і картинка.

Осман Пашаєв
 


Джерело: Українська правда 21 серпня 2012


Тегизахист прав жінок,   права жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.