Як Оксана з Бахмуту «реанімувала» свій бізнес у Броварах на Київщині
Оксана з Бахмута на Донеччині. Чорний вітер війни закинув її із сім`єю у Бровари. Тепер вона згадує, що у квітні 2022 року, у моменти розгубленості і нерозуміння, спочатку опинилась у Дніпрі, а потім знайомі повідомили, що є можливість зупинитись у Броварах.
Вдома, у Бахмуті, Оксана 12 років реалізовувала маленький бізнес-проєкт. Вона з тих щасливих людей, які свій талант втілили у хобі, а потім перетворили на бізнес. Володіючи мистецьким даром та особливим баченням кольорів Оксана спочатку створювала дерева з бісеру. Красиві роботи мали попит і щоб розширити можливості творити, жінка зконтактувалась із однодумцями у соцмережах. Спочатку ідея була у дешевій закупівлі матеріалів. Але справи так налагодились, що команда пішла далі і закупила лазерні станки для вишивки бісером по дереву і відкрила магазин.
Усе це довелося покинути із початком широкомасштабного вторгнення. Дороговартісне обладнання, магазин…. І дому у Бахмуті тепер немає…. Нове життя - у Броварах поблизу Києва.
За словами Оксани, саме у Броварах вона побачила як працює Жіночий консорціум. Спочатку бачила як команда привозить гуманітарну допомогу в місто, потім підписалась на сторінку ЖКУ. Минулого літа її донька-підліток пройшла навчання у грантовій школі проєкту «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють». А потім вона сама побачила оголошення про набір у бізнес-школу Sea-Wee.
Розповідає, що навчання у бізнес-школі додало порядку і систематизувало її знання та багаторічний бізнес-досвід. А на отриманий грант вона придбала обладнаня для перенесення зображень на тканину і спеціальний ноутбук, на якому можна малювати на моніторі.
Оксана має бренд Wood Stitch, її бізнес – це не тільки мистецькі роботи і набори для рукоділля, а й розробка унікальних електронних схем для вишивки.
Оксана зазначає, що вишивання як процес має важливий психологічний аспект. У період нестабільності та стресу, який приносить війна, арт-терапія через вишивку стає ефективним способом відновлення емоційного балансу.
Для тих хто не знає, «вишивка по дереву» - це справді вишивка на дерев`яній основі, яка дає можливість створювати різні вишиті прикраси чи предмети для інтер’єру: підставки, шкатулки, органайзери, серветниці, новорічні іграшки, кулони або картини і багато іншого.
Нагадаємо, що бізнес-школа Sea-Wee - один із напрямків проєкту «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни», який Жіночий консорціум України реалізує у Київській та Чернігівській областях і місті Києві. Цей напрямок передбачає підтримку жінок, що втратили малий бізнес чи роботу через війну. Загалом проєкт спрямований на виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошову допомогу та психологічну підтримку, підтримку віддалених громад та ін.
Джерело: Жіночий консорціум України 21 лютого 2024