Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Яценюк обіцяє другий номер у списку жінці

Другим номером у виборчому списку «Фронту Змін» буде жінка, заявляє голова партії Арсеній ЯЦЕНЮК.
 
Як повідомили у прес-службі «Фронту Змін», сьогодні в ході дискусії «Зміцнення політичних партій через залучення жінок», організованій Національним демократичним інститутом та Програмою розвитку ООН, він зауважив, що для активної участі жінок у політичному житті необхідне не тільки гендерне квотування, а й, передусім, гарантування жінкам рівних можливостей для реалізації в політиці.
 
А.ЯЦЕНЮК повідомив, що у партії «Фронт Змін» ще минулого року було створено жіноче крило. Завдяки йому, наголосив він, розпочалася робота у нових для партії напрямках, зокрема, було започатковано програму «Мати-героїня».
 
«Уряд відмовляється реєструвати жінок, які підпадають під категорію «мати-героїня» з однієї причини: тому що реєстрація – це додаткові соціальні виплати. У нас просто вже десятки успішних ситуацій, коли жінки, які заслуговують на це, завдяки «Фронту Змін» отримують відповідну допомогу», - підкреслив А.ЯЦЕНЮК.
 
Також у кіровоградському «Фронті Змін» стартувала програма, яка має на меті попередження онкозахворювань у жінок. «Здоров’я нації стало частиною політичної програми партії», - наголосив А.ЯЦЕНЮК.
 
Он підкреслив, що 33,5% членів партії - жінки. Жінки також представляють 21% депутатів рад усіх рівнів від «Фронту Змін».
 
А.ЯЦЕНЮК заявив, що другим номером у партійному списку «Фронту Змін» на виборах до парламенту восени буде жінка: «Номером два у списку партії «Фронт Змін» буде жінка. Я можу гарантувати, що особисто буду робити все для того, аби у керівних органах партії в нас було представлено якнайбільше жінок», - наголосив А.ЯЦЕНЮК.
 
Лідер «Фронту Змін» нагадав, що у таких країнах як Чехія, Литва, Польща і Угорщина не менше 20% жінок повинні бути присутні як у керівних органах партії, так і в партії загалом.
 
«Але справа не тільки у квотуванні. Квотування - це імперативна норма, в які повинно зазначатись, що «жінок не менше, ніж». Та справа не стільки в тому, скільки буде передбачено відсотків, а які можливості надані. Якщо двері відкриті, то процентне співвідношення може бути зовсім інше – 20, 30, 40, 50%. Тож мову треба вести про рівні можливості, про рівний доступ і про те, щоб кожна жінка мала можливість себе проявити», - сказав він.
«Активна участь жінок у політичній діяльності змінить цілий ряд питань, які обговорюються в українській політиці - починаючи з питань отримання місця у дитячому садку для дитини і закінчуючи питаннями, які стосуються медичного забезпечення, градації мінімальної заробітної плати для різних категорій, зокрема для жінок, які самостійно виховують дітей. Це стосується і дискусії, якої взагалі в Україні ніколи не було - щодо можливості чи неможливості аборту і забезпечення контрацептивами», - наголосив він.
 
Лідер «Фронту Змін» нагадав, що в Україні більшість населення – жінки. «І тому ціль, якої ми маємо прагнути, це представництво жінок і чоловіків у політиці 50 на 50 – це справедливий рівень. Тому треба, щоб партії самостійно, по-перше, визначали рівень представлення жінок, по-друге, дотримувались його», - підкреслив А.ЯЦЕНЮК.


Джерело: УНІАН 02 березня 2012


Тегигендерна рівність,   рівність чоловіків і жінок,   жінки у владі,   гендерна нерівність,   Арсеній Яценюк,   виборчі списки

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".