Huffington Post: Чому Малалою Юсафзай захоплюються в усьому світі
Присудження Нобелівської премії миру борцеві за право дітей на освіту і блоґеру 17-річній Малалі Юсафзай стало темою №1 у світових медіа. Обговорення цієї новини було головним трендом у соціальних мережах, пише Huffington Post.
«Малала присяглася світові своєю мужністю, пристрастю та відданістю боротьбі за освіту для дітей і права дівчат у всьому світі, - зазначає видання. - Вона - джерело натхнення для усіх з багатьох причин».
Популярний американський сайт називає декілька з них.
1. Малала надзвичайно хоробра.
Вона починала боротьбу за право на освіту ще 2008 року. Як пише Toronto Star, батько привіз її тоді у Пешавар на бесіду у місцевому прес-клубі. «Як таліби насмілюються позбавити мене головного права - на освіту?» - сказала вона учасникам зібрання. І розповіла, що, йдучи до школи, ховає підручники під одягом.
У той час Малалі було 11 років.
Після невдалого замаху на її життя терористи заявили, що чинитимуть на неї нові напади. Однак, попри дитячий вік, Малала не злякалася і започаткувала блоґ на BBC. У ньому вона відверто описувала труднощі свого життя за правління талібів.
«Правду кажучи, мене трохи лякають привиди, - сказала вона 2013 року NDTV. - Але їх (талібів) я не боюся. Аніскільки».
2. Вона дуже співчутлива.
Своєю відповіддю Малала на мить позбавила дару мови ведучого The Daily Show Джона Стюарта. Він запитав дівчину, що би вона сказала талібу, якби їй довелося зустрітися з ним віч-на-віч. Ось її відповідь: «Я сказала б йому наскільки важлива освіта. Тому я навіть хотіла б, щоб її отримали і його діти. А тепер чини, як знаєш».
3. Вона бореться за право кожної дитини ходити до школи.
12 липня 2013 року ООН оголосила День Малали. З високої трибуни вона заявила, що представляє інтереси 57 млн. дітей в усьому світі, позбавлених можливості ходити до школи.
«День Малали - не мій день, - сказала вона з нагоди свого ювілею. - Це день кожної жінки, кожної дівчини, кожного хлопця, які заявляли вголос про свої права».
«Одна дитина, один учитель, одна книга й одна ручка можуть змінити світ, - заявляла Малала. - Освіта, передусім саме вона, - вирішує проблеми».
4. Малала надихає мільйони людей наслідувати її приклад.
Через декілька тижнів після того, як 2012 року таліби вчинили замах на життя пакистанської школярки, спеціальний посланник ООН з питань ґлобальної освіти Гордон Браун оприлюднив від її імені петицію. Вона містила заклик до міжнародного співтовариства визначити нову мету Розвитку тисячоліття, домагаючись, щоб кожна дитина до 2015 року отримала можливість набути шкільну освіту. Петицію у кінцевому рахунку підтримали понад 3 млн громадян.
Ця петиція спонукала Пакистан ухвалити закон про право на освіту, що гарантує безкоштовне надання її усім дітям.
5. Вона захищає молодих жінок у всьому світі
«Ми маємо допомогти дівчатам боротися з усіма перешкодами в їхньому житті, піднятися й висловлюватися сміливо, подолавши у своїх серцях страх», - сказала Малала під час приватного обіду в редакції Forbes.
Раніше молода жінка зустрілася з президентом Нігерії Гудлаком Джонатаном і виступила на захист понад 200 школярок, викрадених терористичним ісламістським угрупованням Боко Харам.
Вона звернулася до їхніх викрадачів із закликом: «Складіть зброю! Звільніть ваших сестер! Звільніть моїх сестер! Звільніть доньок цього народу! Дайте їм свободу! Вони не скоїли жодного злочину».
6. Її організація Malala Fund змінює світ
Цього року на форумі ґлобальної ініціативи Клінтона (Clinton Global Initiative) вона заявила, що її фонд у партнерстві з філантропічною організацією Echidna Giving бере на себе багаторічне зобов'язання виділити $3 на підтримку освітніх ініціатив у країнах, що розвиваються, повідомила ABC News.
Цього ж року Малала та інші члени її команди з фонду допомогли сотням сирійських дітей-біженців перетнути кордон розтерзаної війною країни та переселитися в Йорданію. Вона та її організація допомогли понад мільйону сирійських дітей з родин переселенців отримати доступ до освіти.
7. Вона не дозволить ненависникам чинити перепони.
Вона має прихильників по всьому світі, але й зазнала чимало критики.
Дехто звинувачував Малалу у тому, що вона відмовилася від свого народу і стала рупором Заходу. Відповідаючи на ці докори, вона послалася в інтерв'ю BBC на думку свого батька: «Він каже, що освіта не є ані східною, ані західною. Освіта - це освіта. На неї має право кожен».
8. Малала має великі й чудові мрії.
Вона сказала ведучій CNN Крістіан Аманпур, що сподівається стати прем'єр-міністром Пакистану і «зможе служити у політиці усій країні».
Джерело: Телекритика 13 жовтня 2014
Додати коментар Коментарi (0)