Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

HRW: участь у переговорах з Талібаном мають брати жінки

Уряд Афганістану повинен забезпечити повноправну участь жінок у діалозі із рухом "Талібан", йдеться у заяві, оприлюдненій у понеділок міжнародною правозахисною організацією Human Rights Watch.

Участь жінок у переговорах зафіксована в ухваленій у 2000 році резолюції Ради безпеки ООН.

Протягом останніх років Радбез випустив ще шість резолюцій, що зобов'язують сторони забезпечити повноправну участь у переговорах, проте із 23 зустрічей, що відбулися між бойовиками "Талібану" і урядом країни між 2005 і 2014 роками, жінки були присутні лише на двох, стверджують правозахисники.

Права жінок - одне з найважливіших питань, які розглядають на переговорах "Талібану" з урядом. Як повідомляють, у сільських районах Афганістану жінка досі може стати предметом торгівлі у кланових чварах. Законодавчо права жінок захищені, але де-факто ситуація з ними катастрофічна, кажуть правозахисники.

За їхніми словами, рух "Талібан" демонструє готовність обговорювати права жінок.

"Вони ("Талібан". - Ред.) кажуть, що не повторюватимуть помилок минулого. Вони сказали, що визнають ті права, які є у нас сьогодні", - цитують автори звернення одну з учасниць переговорного процесу, колишнього депутата парламенту країни Малалай Шіварі.


Джерело: ВВС 05 жовтня 2015


Тегиправа жінок,   Афганістан

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.