Грузинська жінка змінюється на очах. Грузія руйнує стереотипи
Життя сучасних грузинських жінок не обмежується лише родиною та оселею. Вони отримують вищу освіту, працюють та складають конкуренцію чоловікам.
Розумні, красиві, вольові. Нині грузинок можна зустріти на найвищих щаблях влади. Із 19 міністрів 5 – жінки. Всі із вищою іноземною освітою та амбітними планами. Кажуть, раніше на Кавказі про таку статистику і мріяти було марно, та нині на керівні посади потрапляють не за статтю, а за розумом.
«Сьогодні жінки в Грузії займають посади не тільки в державних структурах, але беруть участь і в бізнес-секторі. Мені дуже приємно, що сьогодні жінки в Грузії розвивають бізнес на одному рівні з чоловіками», - каже міністр економіки та сталого розвитку Грузії Віра Кобалія.
Тамуна Інгороква – одна з найвідоміших грузинських дизайнерок одягу. Освіту здобула у Тбілісі та Парижі, і довго вагалась, де починати кар’єру. Перший показ у Грузії мав шалений успіх, а невдовзі дизайнерка відкрила власний салон та ательє. Тепер має клієнток із Грузії, Європи, Америки. Шиє одяг для жінок-космополіток, самостійних та впевнених у собі.
«Це одяг для сильних жінок, які працюють, які багато подорожують. Вони дуже стрімкі, дуже впевнені, дуже індивідуальні, знаєте, такі характерні», - розповідає дизайнера Тамуна Інгороква.
У цих словах сама Тамуна. Займається улюбленою справою, має успішний бізнес і водночас найважливішим у своєму житті називає родину. Бо це головний компонент щастя кожної жінки.
«Я організовую так, щоб і вдома мене вистачало, і тут. Дітям взагалі приємно. Вони думають, що в них мама така кльова», - каже дизайнерка Тамуна Інгороква.
Раніше, згадує Тамуна, у Грузії дивиною було бачити за кермом представницю чарівної статі, нині вони керують компаніями і міністерствами. Уявлення про грузинську жінку змінилось радикально. Однак образ сильної, мудрої та красивої керівниці для Грузії не новий.
«Суть грузинської жінки змінилася, але вона більше просунулася до образу цариці Тамари. Владна жінка, доглянута, яка займається власною справою», - розповідає графічний дизайнер Манана Арабулі.
За словами Манани, жінки стали «амазонкоподібними» в усьому світі. І сталось це, зокрема, завдяки чоловікам, які дедалі більше відходять від образу воїна та годувальника. Однак грузинських чоловіків це не стосується, каже дизайнерка. Вони і дедалі вважають, що жінок треба забезпечувати та оберігати. І до емансипації ставляться насторожено.
Джерело: ICTV 05 вересня 2012
Додати коментар Коментарi (0)