Групова юридична консультація у просторі «Коло щасливих» в Обухові
З початку повномасштабного вторгення Обухівський район на Київщині прийняв найбільшу кількість переселенців (в порівняннні з іншими районами) з територій, охоплених війною. Жінки-ВПО стали постійними відвідувачками простору «Коло щасливих» і отримують там дуже різну підтримку.
Так нещодавно юристка простору Надія Шетанкова провела для жінок відкриту групову консультацію на тему «Статус дитини війни». Під час зустрічі жінки дізнались хто і як може претендувати на такий статус, який порядок подання документів, які права, пільги та соціальні гарантії отримують діти із статусом «Дитина війни».
Зокрема, згідно статті 1 Закону України «Про охорону дитинства» такий статус може отримати дитина, яка внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту отримала поранення, контузію, каліцтво, зазнала фізичного, сексуального, психологічного насильства, була викрадена або незаконно вивезена за межі України, залучалася до участі у військових формуваннях або незаконно утримувалася, у тому числі в полоні.
Порядок та умови отримання статусу регламентується Постановою Кабінету Міністрів України № 268 від 5 квітня 2017 року (був змінений у червні 2023 року).
Таким чином, діти, що жили в окупації чи бачили і переживали військові дії можуть претендувати на статус «Дитина війни». При цьому, статус можуть отримати і діти, які були вивезені з тимчасово окупованих територій Луганської і Донецької областей у період з 2014 року. Умовою для отримання статусу для такої категорії дітей є недосягнення дитиною повноліття на момент 24 лютого 2022 року.
Нагадаємо, що проєкт «Коло щасливих. Простір для жінок і дівчат» Жіночий консорціум України реалізує у співпраці та за підтримки Norwegian People’s Aid (NPA). Безпечні простори для жінок, дітей та дівчат-підлітків створені у м.Обухів Київської області та селищі Пісочин Харківської області. Простори дають можливість відвідувати майстер-класи, тренінги та спортивні заходи, отримати різноманітні консультації, допомогу та підтримку, змістовно та з користю проводити своє дозвілля у приємному товаристві.
Індивідуальні консультації, які жінки та дівчата отримують у психологинь та юристок, а також їхні історії залишаються конфіденційними і не висвітлюються в медійному просторі.
Джерело: Жіночий консорціум України 13 вересня 2024