Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Гендерний моніторинг парламентських виборів-2012 представили на Херсонщині

Незважаючи на певний прогрес, досягнутий у забезпеченні рівності жінок і чоловіків у різних сферах суспільного життя, поточна ситуація демонструє неприйнятно низький рівень участі жінок у політичному житті. Змінюються виборчі системи, нарощується кількість політичних партій, а представниць слабкої статі на рівні прийняття рішень критично мало. Нині в Україні статистично жінок-депутатів менше, ніж в арабських державах. Чи готові чоловіки-політики брати участь у прийдешніх виборчих перегонах нарівні з жінками? Які регіональні особливості доступу жінок-кандидатів до виборчого процесу?

Ці та інші проблеми під час прес-конференції обговорили представниці Жіночої демократичної мережі з громадського контролю за гендерною рівністю на виборах-2012 спільно з за­прошеними на захід представницями депутатського корпусу та жінками, котрі мають багатий досвід громадської та політичної діяльності. Тож чи є шанси в жінок-кандидатів і чи потраплять вони до прохідної частини виборчих списків по­літичних партій? Адже жінки — це більшість населення і виборців, збалансоване представництво їх та чоловіків у владі — демократично та законодавчо обгрунтовані норми, міжнародні зо­бов’язання нашої держави. Отже виборче законодавство декларує відсутність будь-яких дискримінаційних обмежень щодо жінок та чоловіків, проголошуючи їхню рівність у виборчому процесі. Останні парламентські вибори показали, що з-поміж 1016 кандидатів-жінок у партійних списках 900 були роз­міщені на завідомо непрохідних позиціях «у хвості» списків, не маючи реальних шансів бути обраними. У сьогоднішньому складі Верховної Ради представництво жінок не дотягує й 8%. Унаслідок цього склалася ситуація, яка негативно впливає на психологічний, економічний та політичний клімат українського суспільства. Демократія без жінок неможлива, тому згуртовані представниці активного жіноцтва налаштувалися на здійснення громадського кількісного і якісного моніторингу виборчого процесу парламент­ських виборів-2012, починаючи з етапу їх підготовки. Згуртувавшись, вони направили «листи щастя» з нагадуванням про необхідність дотримання гендерної рівності лідерам кількох десятків партій. Щоправда, зворотна реакція здебільшого доходила до абсурду. Мовляв, жінки мають знати своє місце передусім на побутовому рівні, нічого їм робити у високих владних коридорах або ж що жінки самі ще не готові брати на себе такий тягар, як влада, їх треба ще довго і наполегливо вчити. Натомість чоловікам-парламентарям, ймовірно, вистачає «освіти та інтелекту», аби… влаштовувати бійки, приймати недолугі закони, опинятися в епіцентрі ганебних скандалів, демонструючи повну від­сутність будь-яких морально-етичних цінностей. Досі більшість партійних функ­ціонерів ухиляється від прямої відповіді на питання, скільки жінок-кандидаток матимуть шанс пройти в Раду від їх політсили.

За словами координатора зазначеного загальноукраїнського проекту Оксани Ярош, запроваджена змішана сис­тема виборів ще більше послабить позиції жінок-кандидаток, безсилих боротися у мажоритарних округах. І справа не в дефіциті авторитету серед виборців, а передусім в фінансовій неспроможності провести потужну виборчу кампанію. За попередніми прог­нозами, цього разу матимуть шанс пройти в парламент лише 6% жінок. Вражає й домінування чоловіків-депутатів на рівні місцевих рад. Так, в Херсонській обласній раді жінок лише 10%, у міській — 20%, низьке їх представництво й на рівні місцевих рад. Представниці різних по­літичних сил на Херсонщині заявили про свою готовність об’єднати зусилля, аби зміцнити позиції жінок і змусити рахуватися з ними, ламаючи сталі стереотипи, що навіть викликало дискусію під час прес-конференції.

Напередодні виборів у парламенті зареєстрували законопроект, який би квотував жіночо-чоловіче представництво в раді, втім, навряд чи він отримає схвалення у чоловічої більшості. Зараз їй не до «демократичних проривів». А поки чоло­віки не хочуть підпускати до керма жінок, ті не можуть реалізувати свій невичерпний потенціал.
 


Джерело: Новий день 17 липня 2012


Тегигендерна рівність,   квотування,   жінки на виборах,   гендерний моніторинг виборів

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".