Гендерна політика є однією з умов інтеграції до НАТО
У Генеральному штабі розпочалося навчання з гендерно-орієнтованого бюджетування (ГОБ) для спеціально створеної робочої групи галузевих фахівців, які дотичні до складання бюджетних запитів.
Через епідеміологічну ситуацію захід триває в комбінованому режимі: звичайному та дистанційному.
Радниця Головнокомандувача Збройних Сил України з гендерних питань Вікторія Арнаутова розповіла, що навчання триватиме протягом півтора місяця.
– Перше, що необхідно зробити для гендерної політики – це інституалізувати її: створити уповноважений гендерний підрозділ з розгалуженою мережею відповідальних осіб по всій структурі. Суть проєкту ГОБ полягає в ознайомленні фахівців Збройних Сил України щодо гендерного підходу та інструментарію гендерного бюджетування. У подальшому планують проведення гендерного аналізу бюджетних програм Міністерства оборони України та Генерального штабу України, виявлення гендерних розривів відповідно до програм та створення рекомендацій, які ляжуть в основу бюджетних програм на наступний рік, – зазначила Вікторія Арнаутова.
Гендерно-орієнтоване бюджетування – визнаний у всьому світі ефективний інструмент досягнення гендерної рівності, який сприяє підвищенню ефективності використання бюджетних коштів.
ГОБ поєднує два процеси, пов’язані між собою: забезпечення гендерної рівності й управління державними фінансами.
За словами експерта Владислава Ієрусалимова, на сьогодні сектор безпеки і оборони є найбільш прогресивним у впровадженні гендерних питань.
Заняття будуть як теоретичні, так і практичні, а після їхнього завершення учасники вже самі навчатимуть фахівців у своїх підрозділах, бо ці знання необхідно передавати далі.
– Гендерна політика є однією з умов інтеграції до НАТО. Наприклад, на сьогодні відсутні бронежилети, які б враховували особливості військовослужбовиць. Якщо ми ставимо за мету мати у війську ефективних і професійних військовослужбовців-жінок, то не враховувати їхні анатомічні особливості неможливо. Тобто алгоритм такий: візуалізуємо цю проблематику, далі буде розроблення жіночого бронежилета, і у відповідній бюджетній програмі з’являться два індикатори: жінки і чоловіки, – розповіла пані Вікторія.
Після завершення навчання планують створити гендерно враховані рекомендації до бюджетних програм практично по всіх видах забезпечення (речове, медичне, психологічне, соціальне тощо), враховуючи гендерний аспект.
Джерело: armyinform.com.ua 02 листопада 2020