Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Гендерна нерівність у світі: Українкам бракує доступу до ухвалення рішень

Жінкам можливо доведеться чекати ще 170 років, щоб наздогнати чоловіків по оплаті праці. Нещодавно на цю тему було опубліковано доповідь Світового економічного форуму.

Експерти дійшли висновку, що економічна нерівність між жінками і чоловіками в усьому світі встановилася через різке сповільнення прогресу. Згідно з цьогорічною динамікою, економічний розрив між двома статями вдасться подолати лише у 2186 році. Водночас минулорічні пронози були більш оптимістичні – 2133 рік.

У доповіді йдеться про необхідність досягнення паритету між чоловіками і жінками в чотирьох галузях: освіта, здоров‘я і виживання, економічні можливості та політична залученість.

Щодо економічного індексу, то до розрахунку брали рівень доходів і зайнятості, що різко сповільнилися в усьому світі. Розрив між статями наразі складає 59%. Таку велику різницю востаннє фіксували під час фінансової кризи 2008 року.

Низькі заробітки є ключовим фактором в розриві. Жінки в усьому світі в середньому заробляють трохи більше половини того, що отримують чоловіки, не дивлячись на більшу кількість відпрацьованих годин. До розрахунку брали як оплачувану так і неоплачувану роботу жінок.

Іншим фактором є зниження зайнятості жінок. В середньому у світі цей показник серед жінок становить 54%, серед чоловіків – 81%.

У доповіді також наголошується: “світ стикнувся з сильним нехтуванням талантів через невирішену проблему гендерної нерівності, що може поставити економічне зростання під загрозу і позбавити економіку можливості для розвитку”.

Набагато кращі показники у світі за останній рік в галузі освіти та здоров‘я.

Світ та Україна
До 10-ки країн, де гендерна рівність підтримується найкращим чином, увійшли Ісландія та скандинавські країни. Серед лідерів також опинилися Руанда та Нікарагуа.

Серед країн, котрим вдалося успішно скоротити відрив за останні рік. Тут лідирує Нікарагуа.Також ефективно працюють над подоланням гендерної нерівності Індія, Намібія, Непал та Камерун.

Загалом до рейтингу Світового економічного форуму увійшли 144 країни.

На останніх позиціях – Ємен, Пакистан, Сирія, Саудівська Аравія та Чад.

США – на 45-му місці, Британія – 20-му.

Україна посідає 69 місце у світовому рейтингу. Найслабший з індексів – політична активність, набагато краща ситуація в галузі освіти.

Водночас північна сусідка України, Білорусь, перебуває значно вище у рейтингу – 30-те місце. Інші: Польща – 38-ме, Росія нижче – 75-те, Румунія – 76-те, Угорщина – аж 101-ше.

Експерт про ситуацію в Україні
Аби краще зрозуміти ситуацію, що склалася в Україні за останній рік, ми запитали думку спеціаліста з гендерної проблематики Тамару Марценюк, кандидатку соціологічних наук, доцентку кафедри соціології Києво-Могилянської академії:

“Прикро зазначати, але в Україні щодо забезпечення гендерної рівності, відповідно до даних звіту, найгіршою є ситуація із політичною компонентою (участю жінок у процесі прийняття рішень) – 107 місце із значенням, яке майже наближається до нуля, тобто, до суцільної гендерної нерівності. Тобто, ми бачимо, що українські жінки досі не мають доступу до рівня прийняття рішень – лише 12% жінок у Верховній Раді. Наша країна провалила дотримання Цілей розвитку Тисячоліття ООН, відповідно до яких на 2015 рік у ВР мало б бути 30% жінок. Це було нереалістично втілити без запровадження спеціальних тимчасових заходів, тобто, гендерних квот.”


Джерело: euronews.com 28 жовтня 2016


Тегигендерна нерівність,   рейтинг,   права жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.