Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Гендерна нерівність на ринку ІТ-праці як і раніше зберігається

Дослідження американського ринку ІТ-праці показало, що ІТ-фахівців зараз не вистачає і на них існує високий попит, але брак загострюється ще й тим фактом, що в цій професії відносно мало жінок. За даними дослідження, проведеного Harvey Nash серед 2,4 тис. ІТ-менеджерів, 35% опитаних зізналися, що у них в організації жодна жінка не працює на керівній ІТ-посаді, а 24% сказали, що у них в ІТ-відділах взагалі немає жінок.

Навіть незважаючи на те, що 50% випускників вузів складають жінки, лише деякі з них пов'язують свою кар'єру з ІТ. Більшість з них вважає, що айтішники - це "ботаніки". Але не всі фахівці згодні з таким твердженням. Наприклад, Бет Дейвіс, CIO компанії Manilla.com, сама особисто працює над цим питанням у своєму ІТ-відділі і переконує жінок не кидати професію. Вона проводить з ними багато часу і завжди тримає руку на пульсі. Дейвіс переконана, що її співробітниці залишаться, тому що знають - поруч є той, на кого можна покластися.

Високопоставлені жінки-керівники в технічній галузі - це ще один приклад чого можуть досягти жінки в професії. Згадайте хоча б Маріссу Майєр, нового CEO компанії Yahoo!.

Майєр перейшла в Yahoo! 17 липня з Google, де вона вже була керівником вищої ланки і відповідала за географічно прив'язані сервіси. Вона привнесла в Yahoo! одну з якостей, яку аналітики Harvey Nash визначають як ключовий фактор успіху у жінок в ІТ.

Ось лише деякі дані дослідження. Згідно думки 59% респондентів, жінки вміють відмінно просувати "згуртованість і моральний дух команди", а тих, хто говорить, що це прерогатива чоловіків, всього 49%. 59% опитаних переконані, що жінки перевершують чоловіків в якості виконання роботи, і лише 29% вважають, що все навпаки. 55% респондентів кажуть, що жінки привносять в організацію "креативність та інновації", і тільки 43% вважають, що чоловіки це роблять краще.

Багатьом в галузі здавалося, що Yahoo! "повільно вироджується". А потім несподівано Марісса Майєр стає CEO. Це якби співак у стилі кантрі раптом в один момент став рок-музикантом. Майєр почала з підвищення морального духу, зробивши їжу в кафетерії безкоштовною і надавши співробітникам можливість вибирати інші смартфони, а не ті, які рекомендовані компанією. В першу чергу, вона стала займатися не "регулюванням" прибутків і збитків і організаційною структурою, а "лагодженням" культури компанії.


Джерело: rosinvest.com 30 серпня 2012


Тегижінки,   гендерна нерівність,   освіта жінок,   наука,   кар'єра жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.