Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Гендерні стереотипи заважають жінкам просуватися в науці

Наука і технологія розвиваються безпрецедентними темпами, але занадто часто жінки залишаються на узбіччі цього процесу - і зовсім не від нестачі здібностей. Про це повідомляє Міжнародна організація праці (МОП), де провели аналіз прогресу у виконанні однієї з цілей розвитку тисячоліття - досягнення гендерної рівності.

Як у розвинених, так і в країнах, що розвиваються, дівчаток налаштовують на освоєння «жіночих спеціальностей». Не дивно, що фахівці в гуманітарних і соціальних областях - майже суцільно жінки, а в науці і технології переважають чоловіки. Так, у країнах-членах Організації економічного співробітництва і розвитку, більше половини власників університетських дипломів - це дівчата. Однак лише третина з них отримують спеціальності в галузі науки і технології.

За даними МОП, там, де у жінок є можливість проявити себе в «чоловічих областях», вони досягають прекрасних результатів. Однак, у США, наприклад, дівчата-аспірантки піддаються дискримінації при призначенні на дослідницькі посади. У Саудівській Аравії 65% студентів у наукових галузях становлять дівчата, а серед дослідників їх частка падає до 1%. Іранська влада взагалі заявила, що дівчат не будуть приймати на інженерні спеціальності та на факультети, пов'язані з ядерною фізикою.

На думку експертів МОП, для того, щоб змінити гендерний дисбаланс в науці, необхідно змінювати ставлення суспільства до цієї проблеми, а також надавати дівчатам рівні можливості для навчання і набуття необхідних навичок.


Джерело: Центр новостей ООН 08 сiчня 2013


Тегижінки,   гендерна нерівність,   освіта жінок,   наука,   кар'єра жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.