Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Гендерні стереотипи вдаряють і по чоловіках - Левченко

Гендерні стереотипи мають зворотний бік, яким ударяють по чоловіках, хоча ця проблема асоціюється в суспільстві виключно з жінками.

Таку думку урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко висловила в інтерв’ю Укрінформу.

«У гендерних стереотипів є зворотний бік, який болісно вдаряє по чоловіках. Проте гендерна проблема продовжує асоціюватися виключно з правами жінок», - сказала вона.

Левченко наголосила, що для впровадження принципів рівних прав і можливостей насамперед має бути інституційна спроможність - структури і люди, які за це відповідають (зокрема, радники з питань забезпечення рівних прав та можливостей для керівників міністерства і управлінь освіти). Але основною складовою є гендерна компетенція вчителів. При цьому важливо, щоб проблеми рівних прав та можливостей не підмінялися питаннями так званого статево-рольового підходу.

«Взяти уроки трудового навчання: приготування їжі, шиття, вишивання – це для дівчат, а для хлопчиків – столярна майстерність чи щось інше. Але саме через це ми вже дуже багато років отримуємо зауваження від міжнародних організацій – бо у нас є предмети, в яких абсолютно штучно відбувається розподіл статевих ролей, який суперечить здоровому глузду. Чому хлопці не повинні вміти готувати?», - наголосила урядова уповноважена.

За її словами, в цьому є одна з проблем – поширення гендерних стереотипів, адже дуже багато людей скажуть: так це ж добре, що дівчата будуть гарно готувати і шити! Але ж і хлопці мають і можуть це гарно робити!

«Це стереотипи, які панують у суспільстві, з одного боку, а з іншого – це структурне насильство, яке є в системі освіти. Бо всі вже звикли, що добре, коли дівчата хочуть куховарити, але хлопець, який вибере це для себе, скоріш за все, стане об’єктом булінгу», - додала Левченко.

Водночас, за її словами, навички шиття, - це ще й розвиток моторики, якщо говорити про маленьких дітей.

«Це заняття, яке дає естетичне задоволення, і яке, врешті-решт, заспокоює нервову систему, що дуже важливо в наші часи стресів. А чоловіків, завдяки стереотипам позбавляють цих дуже важливих і життєво необхідних речей. Як наслідок (хоча це не єдина причина) ми маємо 10 років розриву в очікуваній тривалості життя: 67 років – для чоловіків, 77 – для жінок. Вчені довели, що 2-3 роки це те, що пов’язано з біологічними розривами, а решта - це соціальні речі: та незрозуміла «мужність», яка вимагає не скаржитися, коли болить, не плакати, не ходити до лікаря. А потім ми приходимо до того, що чоловіки звертаються до лікарів лише на пізніх стадіях розвитку тієї чи іншої хвороби… Звідти у нас, на жаль, чоловіча смертність у 60+», - резюмувала Левченко.


Джерело: УКРІНФОРМ 06 жовтня 2021


Тегигендерна рівність,   гендерна нерівність,   права жінок,   стереотипи

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.