Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Французький політик назвала носіння хіджабу на пляжі "замахом на французьку культуру"

Колишній держсекретар Франції у справах сім'ї Надін Морано рекомендувала у своєму блозі покірним мусульманкам, що ходять в хіджабах навіть на пляж, або краще інтегруватися у французьке суспільство і культуру, або відправлятися на всі чотири сторони з країни.

В Facebook вона виклала фотографію мусульманки у моря, закриту з ніг до голови різними шатами, а поруч для порівняння розмістила фото молоденької Бріжит Бардо в бікіні.

"Франція горда, що підтримує вільних жінок, - написала Морано. - Якщо люди приймають рішення переїхати до Франції, в світську країну, то вони зобов'язані дотримуватися наших традицій, поважати нашу культуру і свободу жінок. Інакше їдьте в інше місце! Коли француженка приїжджає в країну з іншою культурою, вона дотримується її традицій ... "

Особливе роздратування колишнього міністра викликало те, що супутник мусульманки був у плавках, ніжився на сонечку і радів морському вітерцю, коли його супутниця нудилися в темних брюках, туніці з довгими рукавами і в хустці. "Він, значить, має право роздягатися і купатися, а вона ні!" - Обурилася Морано. За короткий термін її пост зібрав понад 7000 коментарів, і думки розділилися майже порівну.

Той же знімок вона опублікувала і в своєму Twitter.

"У Франції, жінки відстояли право обирати і бути обраними, не потребують дозволі чоловіків при виборі роботи, можуть самі водити машину, мати банківський рахунок, носити брюки і вирішувати, оберігатися їм чи ні ... І ми повинні допомогти всім жінкам у боротьбі з чоловічим пануванням ... "- написала Морано.

Нагадаємо, у Франції законодавчо заборонено носіння в громадських місцях нікабу, що повністю приховує обличчя, а хіджаб дозволений. Заборона на носіння одягу, що приховує обличчя, набула чинності у Франції 11 квітня 2011. У жовтні 2010 року Конституційна рада Франції підтвердила, що заборона на носіння головних уборів і одягу, що приховує особу, не суперечить основному закону країни. Запроваджуючи цей закон, французьке суспільство якраз прагнуло захистити рівноправність статей, а також французький спосіб життя і його світські цінності. На підтримку закону висловилися 82% французів.

За появу жінки в бурці або нікабі в громадському місці у Франції тепер покладається штраф в 150 євро. Чоловікові, який буде примушувати свою дружину носити такий одяг, доведеться розщедритися на 15 тисяч євро або провести рік у в'язниці.

Мусульмани - друга за чисельністю релігійна група у Франції, складається із майже шемти мільйонів людей (найбільша в Європі) - відразу назвали закон дискримінаційним.

Коментуючи гнівний пост колишнього французького держсекретаря у справах сім'ї, глава французького бюро по спостереженню за ісламофобією Абдалла Зекрі заявив виданню France 24, що заявлений Морано постулат про необхідність поважати цінності Французької Республіки означає необхідність поважати цінності всіх її громадян - у тому числі і мусульман.

"У цієї жінки не закрите обличчя, вона не порушує закон, - заявив Зекрі. - І мусульмани завжди шанобливо ставилися до французької культури".

"Ви ж не чуєте від мусульман скарг на французькі нудистські пляжі, і коли французькі туристи оголюються на пляжах Марокко або Тунісу, там на них теж ніхто не скаржиться", - нагадав він.


Джерело: NEWSru.com 21 серпня 2014


ТегиФранція,   права жінок,   іслам,   одяг

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".