Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Facebook домігся гендерної рівності в зарплатах

Директор з персоналу Facebook Лорі Голер стверджує, що американській компанії вдалося повністю ліквідувати розрив у зарплатах між жінками і чоловіками. Для США і навіть для технологічного сектора це поки виняток, а не правило.

Гендерний розрив в оплаті праці - надзвичайно гостра тема в США. Згідно з дослідженням Glassdoor, в 2016р. жінка отримує лише 76 центів за ту ж роботу, яка приносить цілий долар чоловікові. Багато факторів тут не враховуються, і критики подібних досліджень часто вказують на зловживання узагальненням фактів, але центи і долари рахують ініціативні групи, з якими в Америці намагаються відкрито не сперечатися.

В середньому в технологічній сфері гендерний розрив у зарплатах становить близько 5,4%, але в окремих областях він значно більше. Так програмісти-чоловіки отримують на 28,3% більше, ніж жінки, дизайнери, які користуються комп'ютерами в роботі - на 21,5%, дизайнери відеоігор - на 15,8%.

Відзначимо, що мова йде не про те, скільки заробляють співробітники, які сидять за сусідніми столами в одній і тій же компанії, а саме усереднені показники. За деякими оцінками усунення нерівності могло б принести Кремнієвій долині $ 25 млрд у вигляді додаткової виручки.

На історію з гендерним розривом звернули увагу і в Facebook. Лорі Голер вважає, що компанія повністю ліквідувала цю проблему. «Ми на регулярній основі перевіряємо нашу політику в області зарплат, щоб переконатися в тому, що зберігається рівність. Ми робимо це вже багато років», - стверджує директор з персоналу соціальної мережі.

Але якщо розриву в області грошових компенсацій співробітникам більше немає, то сам по собі гендерний розрив в Facebook є. Лише 32% відсотка від персоналу компанії - жінки. Більш того, є і расове питання: 55% співробітників Facebook в США - білі, 36% азіати, 4% латиноамериканці, 2% афроамериканці. Лорі Голер в курсі цієї проблеми, але вважає, що ліквідація гендерної нерівності зарплат - це вже досягнення.


Джерело: rambler.ru 12 квiтня 2016


Тегигендерна рівність,   гендерна нерівність,   права жінок,   Facebook,   оплата праці,   розрив у зарплаті

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".