Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Facebook домігся гендерної рівності в зарплатах

Директор з персоналу Facebook Лорі Голер стверджує, що американській компанії вдалося повністю ліквідувати розрив у зарплатах між жінками і чоловіками. Для США і навіть для технологічного сектора це поки виняток, а не правило.

Гендерний розрив в оплаті праці - надзвичайно гостра тема в США. Згідно з дослідженням Glassdoor, в 2016р. жінка отримує лише 76 центів за ту ж роботу, яка приносить цілий долар чоловікові. Багато факторів тут не враховуються, і критики подібних досліджень часто вказують на зловживання узагальненням фактів, але центи і долари рахують ініціативні групи, з якими в Америці намагаються відкрито не сперечатися.

В середньому в технологічній сфері гендерний розрив у зарплатах становить близько 5,4%, але в окремих областях він значно більше. Так програмісти-чоловіки отримують на 28,3% більше, ніж жінки, дизайнери, які користуються комп'ютерами в роботі - на 21,5%, дизайнери відеоігор - на 15,8%.

Відзначимо, що мова йде не про те, скільки заробляють співробітники, які сидять за сусідніми столами в одній і тій же компанії, а саме усереднені показники. За деякими оцінками усунення нерівності могло б принести Кремнієвій долині $ 25 млрд у вигляді додаткової виручки.

На історію з гендерним розривом звернули увагу і в Facebook. Лорі Голер вважає, що компанія повністю ліквідувала цю проблему. «Ми на регулярній основі перевіряємо нашу політику в області зарплат, щоб переконатися в тому, що зберігається рівність. Ми робимо це вже багато років», - стверджує директор з персоналу соціальної мережі.

Але якщо розриву в області грошових компенсацій співробітникам більше немає, то сам по собі гендерний розрив в Facebook є. Лише 32% відсотка від персоналу компанії - жінки. Більш того, є і расове питання: 55% співробітників Facebook в США - білі, 36% азіати, 4% латиноамериканці, 2% афроамериканці. Лорі Голер в курсі цієї проблеми, але вважає, що ліквідація гендерної нерівності зарплат - це вже досягнення.


Джерело: rambler.ru 12 квiтня 2016


Тегигендерна рівність,   гендерна нерівність,   права жінок,   Facebook,   оплата праці,   розрив у зарплаті

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".